Başkan Deveci Samsun Canlı Haber TV’de açıkladı! Atakum Belediyesi tam kapanmaya hazır

Başkan Deveci Samsun Canlı Haber TV'de açıkladı! Atakum Belediyesi tam kapanmaya hazır
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Deveci Samsun Canlı Haber TV’de açıkladı! Atakum Belediyesi tam kapanmaya hazır Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Canlı Haber TV’ye yaptığı açıklamada tam kapanma sürecine hazırlıklı olunduğunu vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti.

 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, tam kapanma dönemine ilişkin Atakum Belediyesi’nin planladığı çalışmaları Samsun Canlı Haber TV ekranlarında açıkladı. Deveci, “Atakum Belediyesi tüm birimleriyle görev başında. Hemşerilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

ZORLUK ÇEKİLMEYECEK
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Canlı Haber TV ekranlarında Dilber Bahadır’ın sorularını yanıtladı. Başkan Deveci, başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve birim müdürleriyle Atakum Belediyesi’nin tam kapanma döneminde yol haritasının çizildiği toplantı gerçekleştirildiğini belirterek, ” 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak tam kapanmada belediye hizmetler aksamayacak. Sosyal belediyecilik anlayışımızla birçok uygulamayı hayata geçirdik. Şimdi zorluk çekmeyeceğiz. Tam kapanmayı toplum da biz de bekliyorduk” dedi.

BAĞIŞ ÇAĞRISI
Atakum Belediyesi’nin 1.5 yıldır pandemiyle mücadele ettiğini ifade Başkan Deveci, “Bu süreçte maskeden gıdaya vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Sosyal belediyecilik anlayışımızla birçok uygulamayı hayata geçirdik. Şimdi zorluk çekmeyeceğiz. Tam kapanmayı toplum da biz de bekliyorduk. Başka türlü bu salgından kurtulamayacağız. Karantinadaki PCR testi pozitif veya temaslılara sıcak yemek ulaştırmayı sürdüreceğiz. Gıda Bankamız AtaMarket ve Paylaşım merkezimiz de açık olacak. Karadeniz’de ilk, Türkiye’de başarılı örneklerinden birisi olan AtaMarket şu anda ayda 500’ün üzerinde hanenin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. . AtaMarket çalışanlarının da önemli bir bölümü gönüllü, Özgür Bölüşüm Derneği de bu çalışmada bizim paydaşımız.Gıda Bankası’na yapılan yardımların tümü kurumsal bir süreçte gerçekleşiyor, hepsi vergi matrahından düşüyor. Bir çağrı yapayım, komşularımız fitrelerini verebilecekleri en faydalı kurumlardan birisi Gıda Bankası. Çünkü kentimizin en ihtiyaç sahibi insanlarına ulaşıyoruz” diye konuştu.

SOKAK HAYVANLARINI UNUTMAYALIM
Mevcut çalışmaların devam edeceğinin altını çizen Başkan Deveci, “Psikolojik Dayanışma Hattımız hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın Kadın Destek Uygulaması olan KADES’i tüm medya kanallarımızdan duyurmayı sürdüreceğiz. Tam kapanma döneminde sokak hayvanlarımız desteğe ihtiyaç duyacaktır. Onları unutmamak gerekiyor. Biz belediye olarak rutin bir şekilde mama ve su ihtiyaçlarını karşılıyoruz ancak bu dönemde çalışmalarımızı artıracağız. Atakumlular, internet sitemiz üzerinden kentimizdeki mama haritasına ulaşabiliyor. Evlerine en yakın noktalardaki besleme noktalarını tek tek görebiliyorlar, markete giderken mama kaplarını gözleyip boş kalmamasını sağlamalarını hemşerilerimden rica ediyorum. ” dedi.

AŞI İÇİN ULAŞIM DESTEĞİ
Hastanelere ulaşım desteğinin sürdüğünü ifade eden Başkan Deveci, “Diğer yandan hastanelerde aşı ve fizik tedavi muayeneleri başta olmak üzere, randevusu olan ancak ulaşımda araç bulamayan komşularımızı hastaneye götürüp sonra evine geri bırakabileceğimiz bir sistem oluşturmuştuk. Bu desteğimiz devam edecek. Daha önce de yaptığımız alışveriş uygulamamız devam edecek. Evlerinden çıkamayan özellikle dezavantajlı gruptaki komşularımız ücretini ödemek kaydıyla ekiplerimizden yardım isteyebilecek. Mayıs ayı emlak vergilerinin yatırılma ayı. Tam kapanma boyunca vatandaşlarımız belediyeye gelmeye gerek kalmadan www.atakum.bel.tr adresinden online ödeme yapabilirler. Sadece vergi ödemek için değil, tüm isteklerini internet sitemizden veya 444 40 55 numaralı hattan iletebilirler” ifadelerini kullandı.

TÜM BİRİMLER GÖREV BAŞINDA
Başkan Deveci, Atakum Belediyesi tüm birimleriyle görev başında olacağını belirterek, şunları söyledi:
“ Biz, Atakum Belediyesi olarak hemşehrilerimizin yanındayız. Eiplerimiz görevlerine devam edecek. Evde kapalı kalmak kolay değil. Bunun zorluklarını ben de biliyorum. Ama buna mecburuz. Bu virüsten kurtulmamız gerekiyor. Bundan kurtulabilmemiz için bu tedbirleri almamız gerekiyor. Evde kalarak, gerekmedikçe sokağa çıkmayarak, evimize komşularımızı ve akrabalarımızı davet etmeyerek; hem kendi sağlığımızı hem de komşularımız ve akrabalarımızın sağlığını koruyarak bu virüsten kurtulabiliriz. Bu virüsten bir an evvel kurtulmamız gerekiyor ki kendi özel yaşamımıza, kendi gündemimize dönebilmemiz lazım. Yoksa giderek sorunlarımız artıyor. Bu süreçten bir an önce çıkmamız lazım.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir