doğa calven cemre
       
5s dikey arslan Mega Halı

Başkan Deveci CHP Çalıştayı’nda Konuştu: ‘Bu Buluşma Yeniden Filizlendirecek’

chp-calsıtay-19-hazıran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Deveci CHP Çalıştayı’nda Konuştu: ‘Bu Buluşma Yeniden Filizlendirecek’ Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Gaziantep’te düzenlenen “Belediye Başkanları Çalıştayı’na katıldı.

Samsun’un Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Cumhuriyet Halk Partisi’nin 18-19-20 Haziran 2021’de Gaziantep’te düzenlenen ‘Belediye Başkanları Çalıştayı’na katıldı. Deveci Bu buluşmamız, ülkemizin umut dolu yarınlarını filizlendirecek” dedi.

KILIÇDAROĞLU, GAZİANTEP’TE
Çalıştay’a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Gaziantep’e giden Kılıçdaroğlu’nu İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar karşıladı. Çalıştay basına kapalı oturumlarla sürecek. Yarın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla da sona erecek. 11’i büyükşehir belediye başkanı olmak üzere 247 belediye başkanın katıldığı çalıştayda, CHP’li belediyelerin geçmiş 2 yılı masaya yatırılacak, önümüzdeki yıllarda neler yapılacağı tartışılacak.

chp calistay 19 haziran 2 4 Foto Galeri

SALDIRIYI KINADI
Kentteki bir otelde düzenlenen çalıştay CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un konuşmasıyla başladı. Torun’un ardından kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazianteplilerin Kurtuluş Savaşı’nda verdiği mücadeleyi anlattı.Gaziantep’te bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirten Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde HDP İzmir İl binasına yönelik yapılan saldırı ve işlenen cinayeti kınadı.

chp calistay 19 haziran 2 1 Foto Galeri

SAYGI DUYMAK GEREKİR
Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, AK Parti ilçe binasına yönelik molotoflu saldırıyı da kınayan Kılıçdaroğlu, “Hepimiz siyaset yapıyoruz. Sadece CHP’liler değil. Siyasette en büyük hakem halktır. Siyasal partilerin temel hedefi de ülkeye huzuru barışı getirmek, ülkenin nasıl kalkınacağını halka anlatmaktır. Halkın tercihlerine her ortamda saygı duymamız gerekir. Hepimiz kendi politikalarımızı anlatarak, halkın önüne çıkarız. Halk kimi iktidara taşırsa başımızın üstünde yeri vardır. Siyaset halka hizmet etme alanıdır. Bu bağlamda son zamanlarda bazı siyasi kurumlara yapılan saldırıları şiddetle kınamak her siyasi partinin boynunun borcudur. İzmir’de yapılan saldırı, bir kadının hayatını kaybetmesi, bu sabah haberlerde vardı. Hani’de AK Parti’nin ilçe binasına yapılan saldırı, bunları kabul etmiyoruz. Bizim siyaset anlayışımız, fikirlerin yarışmasıdır. Kin, öfke, intikam duygusu değil.” dedi.

chp calistay 19 haziran 2 3 Foto Galeri

KİMSE KURUSA BAKMASIN
Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “6 bin 317 şehidin verildiği topraklardayız. Güzel şeyler yapıyoruz. Peki, neden Gaziantep’in nüfusu artıyor da bizim milletvekili sayımız artmıyor? Kabahat kimde, Anteplilerde mi bizde mi? Anteplilerde suç yok, kabahat bizde. Gazianteplilere sözümdür, sürekli birileriyle kavga eden bir örgüt istemiyorum. Kimse kusura bakmasın. Dolayısıyla gün hizmet günüdür. Gün çalışma günüdür. Nüfus artıyor, bizim milletvekilimiz yok. Bir dönem burası CHP’nin kalesiydi, ne oldu? Eğer bir partili arkadaşım kendisini değil, partiyi düşünüyorsa, önce Antep’i düşünecek. Antep’te bir çocuk yatağa aç giriyorsa ne il başkanı ne de ilçe başkanı uyuyacak.”

chp calistay 19 haziran 2 2 Foto Galeri

 

YARINLARI FİLİZLENDİRECEK
Başkan Deveci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde, Belediye Başkanları Çalıştayımız için Gaziantep’teyiz. Bu buluşmamız, ülkemizin umut dolu yarınlarını filizlendirecek”ifadelerini kullandı.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir