doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Başkan Cemil Deveci İsyan Etti! ‘Yok Fiyatına Satılıyor’

baskan-deveci-isyan-etti-2910
Daha Fazla Göster

Başkan Cemil Deveci İsyan Etti! ‘Yok Fiyatına Satılıyor’ Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediyeye ait taşınmazların yok fiyatına satışa çıkarılmasına isyan etti

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediyeye ait taşınmazların kelepir fiyatına satılmasına tepki göstererek, konu ile ilgili basın toplantısını düzenleyeceğini duyurdu.

Başkan Deveci tarafından yapılan açıklamada, “Geçmiş dönemlerden kaynaklı borçlardan dolayı alacaklı firmalar tarafından yapılan icra işlemleri sonucunda satışları istenen belediyeye ait birçok taşınmaz, yasaların belirlediği şekilde İcra Müdürlüğü tarafından prosedürleri tamamlanarak duyuru ve ilanları yapılıp değer tespitleri yine İcra Müdürlüğünce görevlendirilen bilirkişiler tarafından belirlenen satış bedeli üzerinden herkese açık olacak şekilde satışa çıkarılmıştır. Bu süreçte belediyenin rolü sadece borçlu taraf olmakla sınırlıdır. Başka bir dahli olabilmesi yasalarca da alacaklı hakları kanununca da mümkün değildir. Bu konu ve gündemdeki diğer konularla ilgili daha detaylı bilgileri 01.11.2021 Pazartesi günü saat 10.00’da Vedat Türkali Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz basın toplantısında kamuoyuyla paylaşacağız” ifadeleri kullanıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir