doğa calven cemre
       
5s arslan bilgi

Başkan Ali Kılıç’tan OSB Açıklaması: Terme İvme Kazanacak

terme-osb
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Ali Kılıç’tan OSB Açıklaması: Terme İvme Kazanacak Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme’de yapımı planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) hakkında açıklamalarda bulundu

Belediye Başkanı Ali Kılıç, yapımı planlanan sera OSB için çalışmalara ara vermeden devam edildiğini söyledi.

Müteşebbis heyet ve yatırımcılarla bir araya geldiklerini anlatan Kılıç, “Valimiz Zülkif Dağlı ile yaptığımız istişareler sonucunda ilçemize öncelikle süs bitkileri ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği yapılacak Tarıma Dayalı İhtisas OSB kazandırmak için çalışmalara başladık. Ahmetbey merasında planlandığımız sera OSB için Tarım ve Orman Bakanlığından gelen heyetimizle önceki ay gerçekleştirilen toplantımızın ardından, bugün de TSO Başkanımız Ahmet Ekmekçi ve ilçe tarım müdürlüğümüzden heyetle bir araya gelerek yol haritamızı belirledik.” dedi.

Terme’nin tarım alanındaki potansiyeline dikkati çeken Kılıç, şunları kaydetti:

“İlçemiz mümbit ovanın tam ortasında değerli tarım arazilerine sahip. Ayrıca tarımsal makine sanayi alanında bir marka. Kara yolu geçiş güzergahı üzerinde iki havaalanı ve iki limana yakınlığı ile ihracat ve ithalat açısında çok uygun bölgedeyiz. Bu potansiyeli OSB ile taçlandırmak istiyoruz. Sera OSB’nin yanında Sanayi OSB için çalışmalarımız diğer yandan devam ediyor. İlçemizin sanayi alanındaki potansiyelini de kullanmak istiyoruz. İlçemiz için atılacak her adım bu şehrin önünü açmakta büyük ivme sağlayacak. Terme Belediyesi olarak bu projelerin lokomotifliğini yapmaya hazırız. Artık farklı işlere imza atmalıyız. Eksiklerimizi bir an önce tamamlayarak, rotamızı çizmek zorundayız.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir