doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey izosam bilgi

Başkan Ali Kılıç’tan ‘Av Sezonu’ Mesajı

ali-kilic-av-sezonu-mesajil109
Daha Fazla Göster

Başkan Ali Kılıç’tan ‘Av Sezonu’ Mesajı Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, av sezonunun balıkçılar ve vatandaşlar için hayırlı olmasını diledi

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, balıkçılığının önemli geçim kaynaklarından biri olduğunu belirterek, “1 Eylül tarihinde avlanmak için yeniden denize açılan balıkçılarımıza kazasız, belasız bir sezon geçirmelerini ve bereketli bir sezon olmasını temenni ediyorum” dedi.

02 terme 2 Samsun

YEDİ AY SÜRECEK

Bereketli bir sezon olmasını dileyen Başkan Kılıç, “Balıkçılık, karadeniz kıyısında bulunan yerleşim yerlerinin en büyük geçim kaynakları arasında. Balıkçılarımızın bol bereketli bir sezon yaşamalarını, bereketli bir av sezonu geçirmelerini Rabbimden diliyorum. Balıkçılık, en zor ve en meşakkatli mesleklerden bir tanesidir. Yaklaşık yedi ay sürecek olan av sezonunun ilk günü olan 1 Eylül tarihinde avlanmak için yeniden denize açılan balıkçılarımıza kazasız, belasız bir sezon geçirmelerini diliyorum. Hem balıkçılarımız, hem de vatandaşlarımız açısından bereketli bir sezon olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

02 terme 3 Samsun

VİRA BİSMİLLAH

Terme’de 1 Eylül itibariyle denizlerde av yasağının kalkması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, Terme Kaymakamı Kübra Baka Kılıç, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Mümin Osman Ertan, İlçe Yönetimi, İdari ve mülki amirlerin yanı sıra balıkçıların aileleri ve vatandaşlar katıldı. Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Ömer Ergül’ün yaptırdığı dualarla Termeli Balıkçılar, ‘Vira Bismillah’ diyerek mavi sulara açıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir