Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in dün açıkladığı eğitim yatırımları için teşekkür eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçeye yeni yapılacak 3 yeni anaokulunun 2'si için arsa teminini belediyenin gerçekleştireceğini söyledi.

Samsun'un da aralarında bulunduğu 29 ilde yapılan 'Demir yumruk' operasyonunda ele geçirilen para dudak uçuklattı  Samsun'un da aralarında bulunduğu 29 ilde yapılan 'Demir yumruk' operasyonunda ele geçirilen para dudak uçuklattı 

Başkan Kılıç, "Dün ilimize gelerek eğitim yatırımları bütçesini 200 milyon liradan 1 milyar 324 milyon liraya çıkaran Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'e teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlimize kazandırılacak 6'sı özel eğitim olmak üzere 36 yeni anaokulunun 3'ü ilçemizde yapılacak. İlçemize yapılacak 1'i özel eğitim olmak üzere 3 yeni anaokulundan 2'si için yer teminini Terme Belediyesi olarak bizim sağlayacağımızı müjdelemek istiyorum. Geleceğe daha güzel bir dünya bırakmak için eğitim bizim en önemli önceliğimiz. Bunu sağlamak için Kaymakamımız Metin Maytalman ve Milli Eğitim Müdürümüz Özer Ersoy'la iyi bir uyum içinde çalışıyoruz" dedi.

AW578516_01.jpg