doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Başkan Akyüz: ‘Kız Çocuklarının Hayalleri İçin Çalışıyoruz’

Başkan-Akyüz,-'Kız-Çocuklarının-Hayalleri-İçin-Çalışacağız'3
Daha Fazla Göster

Başkan Akyüz: ‘Kız Çocuklarının Hayalleri İçin Çalışıyoruz’  TFF Turkcell Kadın Futbol 1. Ligi ekiplerinden İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor Kulübü Başkanı Ali Akyüz, kız çocuklarının hayallerini gerçekleştirmek için çalışacaklarını söyledi

728xauto.jpg 728×546 Spor

Akyüz, yaptığı açıklamada, İlkadım Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde 2006 yılında kurulan kız takımının 2009 yılında İlkadım Belediyesi bünyesine geçtiğini, 2014 yılında ise İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor Kulübü erkek takımıyla birleştirdiklerini belirtti.

20211029 2 50649314 70123220 scaled Spor

İmkansızlıklar nedeniyle iniş çıkışlar yaşanmasına rağmen 2020-2021 sezonunda en üst lige çıktıklarını dile getiren Akyüz, yabancı oyuncuları olmadan altyapıdan yetiştirdikleri oyuncularla mücadele ettiklerini anlattı.

Türkiye Futbol Federasyonunun kadın futbolunu ön plana çıkarmak adına çağrıda bulunması üzerine kulüplerin kadın futbol takımlarına ağırlık verdiğini aktaran Akyüz, “Kadınlar 1. Lig’de Türkiye’nin en büyük ve köklü kulüpleriyle mücadele edeceğiz. Ligde 23 takım oldu. Çok güçlü takımlar var. Dört büyük takım hariç, şehirlerin belediye ve iş adamları destekli takımları da var. Yabancı ve iyi oyuncular kattılar bünyelerine.” dedi.

20211029 2 50649314 70123222 scaled Spor

‘EN BÜYÜK İDDİAMIZ, ÇOCUKLARIMIZI SPORA KAZANDIRMAK’

Ligde mücadele eden Karadeniz Bölgesi’ndeki tek kadın futbol takımı olduklarını ama bu sezon Trabzonspor’un da aralarına katıldığına işaret eden Akyüz, “Kızlarımız yüreklerini sahaya yansıtıp ligde mücadele edecek. Ligde kalmak için mücadele edeceğiz. Fenerbahçe’ye yakın zamanda iki milli oyuncumu verdim, Setenay Sırım ve Zeynep Ülkü. Milli takımdan takip ediyorlardı onları. Amacımız çocuklarımızın bir yerlere gelmesi. Fenerbahçe Kulübü ile görüştük, anlaştık.” ifadesini kullandı.

Akyüz, Fenerbahçe başta olmak üzere diğer büyük kulüplerin de altyapılarını takip ettiğini vurgulayarak, “Müthiş bir altyapımız var. Büyük takımlardan talep var, takip edenler var. İki üç oyuncumuz markaj altında. Biz şampiyonluğu hedef yapacak bir takım değiliz, gücümüz yok. O bir maddiyat ama alttan yetişen gençlerle lige renk katacağız hem de çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek için uğraşacağız.” diye konuştu.

Kız çocuklarının topluma kazandırılması ve kendi ayaklarının üzerinde durmalarını sağlamayı hedeflediklerine dikkati çeken Akyüz, “Kız çocuklarını sokaklarda, ideallerinden uzak bırakmamak için uğraşıyoruz. İddiamız bu. Ligde de kız çocuklarımızı sevdiği futbolda kaliteli takımlara, hatta Avrupa’ya, hatta milli takımlara vermek istiyoruz. Milli takımda 12 oyuncum var. En büyük iddiamız, çocuklarımızı spora kazandırmak.” açıklamasında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir