Başkan Aksu’dan Aşıya Davet

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Aksu’dan Aşıya Davet AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, koronavirüsle mücadelede aşının önemine değinerek çağrıda bulundu.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, tam kapanma sürecinde teşkilat olarak vatandaşların yanında olacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın da aşı olmalarını tavsiye ediyorum. Vebal altında kalmak durumunda olabiliriz. Buna fırsat vermeyelim” dedi.

GÜNDEM TAM KAPANMA
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Canlı Haber TV ekranlarında Dilber Bahadır’ın sorularını yanıtladı. Aksu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı 17 günlük tam kapanma kararını değerlendirdi.

KIRMIZIDAN ÇIKMAK İSTİYORUZ
Kısmi kapanma sürecinde Samsun’da vatandaşların hassasiyeti ile vakalarda ciddi anlamda azalma olduğunu belirten Başkan Aksu, “Bu noktada hemşerilerime teşekkür ediyorum. Biran evvel maviye dönmek kırmızıdan çıkmak istiyoruz. Bu süreç bize özellikle bayramdan sonra mayıs ayından itibaren doğal olarak turizm bölgelerindeki hareketlilik dolayısı ile bayram ertesine kadar, çok daha hızlı bir şekilde kontrol altına almamız gerektiğini öğretti. Ben inanıyorum ki tam kapanma kararı ile birlikte, Allah’ın izniyle birlikte tüm insanlarımızın da uymasıyla bayram ertesi arzu ettiğimiz sağlıklı günlerini yakalayacağımıza inanıyorum” dedi.

ESNAFIN VE VATANDAŞIN YANINDAYIZ
AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Aksu, “Biz Ramazan ayı ile ilgili, hakikaten tüm teşkilatlarımızla hemşerilerimizin vatandaşlarımızın yanında olma arzusu içinde olduk. Ramazan ayı öncesinde esnaf oda başkanlarıyla bir araya geldik, ziyaretler yaptık. Sıkıntıları yerinde dinleme fırsatı bulduk. Hem, belediyeler, kadın kolları ve gençlik kolları üzerinden vatandaşın ne sıkıntısı ne var ne yoksa tespit ederek anında sıcak yemekse sıcak yemek kumanya ise kumanya ise kumanya, alışveriş çekleri ise sağlık problemleri de dahil sürekli yanında olma gayreti içinde olduk.
Günümüzün iletişim imkanlarından yararlanarak yüz yüze olamasak da iletişim sistemleri ile bir arada olma gayreti içinde olacağız” dedi.

ENDİŞEYE KAPILMASINLAR
Tam kapanma ifadesi insanlarımızı paniğe sevk eden bir ifade gibi görünse de hayat devam ediyor” diyen Başkan Aksu, “İnsanlarımızın zorunlu ihtiyaçları doğrultusunda bir kısıtlama söz konusu değil. Dolayısıyla “alışverişe çıkamayacağım, zorunlu ihtiyaçlarımı gidereceğim, hasta olursam ne yapacağım” gibi endişeye girmesine gerek yok. Sağlıktan önemli başka bir şey yok. Bu süre içinde esnafımız, işçilerimiz ve özellikle hizmet sektörünün içinde bulunan insanlarımız bir miktar bunalacaklar. Hepimiz bir miktar bunalıyoruz. Ama sağlığımızdan daha önemli bir varlığın olmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Sağlığımız yoksa ne yapacağız? Ramazan Bayramı’nın sonu itibariyle İnşallah ülkemizin maviye döndüğü bir dönemi yaşayacağız. Yaz döneminde de Türkiye’nin ve Samsunumuzun güzelliklerini görmek adına gönül huzuru ile sokaklarda olma durumda olacaklar” ifadelerini kullandı.

VEBAL ALTINDA KALMAYALIM
Vatandaşları aşı olmaya davet eden Başkan Aksu şunları söyledi: “Ülkemiz aşı uygulamalarında dünyada 5. sırada. Sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünyada örnek teşkil edecek bir düzeyde. Hemşerilerimizden aşı uygulamasına biraz mesafeli bakan kişiler olduğunu ve bunların bir miktar sorun oluşturma potansiyelinin olabileceğini düşünüyorum. Hemşerilerimizden aşı yaptırmalarını rica ediyorum, tavsiye ediyorum. Bu sadece bizi ilgilendiren bir konu değil. Biz virüse muhatap olmuşsak, bulaş özelliği nedeniyle vebal altında kalmak durumunda olabiliriz. Buna fırsat buna sebep olmamalıyız. Bunun da bir vebal olduğu kanaatindeyim aynı zamanda. Önümüzdeki günlerde de aşı uygulaması devam edecek. Vatandaşlarımızın da aşı olmalarını tavsiye ediyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir