banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Alaçam Dağları'nda 7 hektarlık orman kül oldu 

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bulunan Alaçam Dağları'nda başlayan yangın söndürme çalışmalarının 7 helikopterle sürdürüldüğü belirtildi. İlk belirlemelere göre 7 hektarlık alanın kül olduğu bildirildi. 

BALIKESİR 12.08.2019, 16:43
Alaçam Dağları'nda 7 hektarlık orman kül oldu 

Olay yerine giden Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan yaptığı açıklamada, “Alaçam bölgemizdeki yangın haberini aldık. Orman ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yapıyorlar. Şu anda 7 helikopterle müdahale ediliyor. Köyün çok yakınında olması nedeniyle yerleşim yerlerini de tehdit ettiği için endişe duyduk.

Onun için tedbirlerimizi alıyoruz. İnşallah yangın sıçramaz diye düşünüyoruz. Yangın kontrol altına alınmak üzere. Burada bütün ekipler, bölge müdür yardımcısı ve bizler de Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi olarak arazözlerimizi gönderdik. Köylerdeki su tankerleri de geldi onların da çok faydası oluyor. Yangının çıkış sebebiyle ilgili bir rapor çıkmadı ama bir gerilim hattı geçiyor oradan. Bir kablo koptuğu söyleniyor. Yangının söndürülmesinden sonra her şey netleşecek” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)