banner1313

banner1300

banner1334

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Balıkçılar sezondan memnun

SAMSUN 15.04.2019, 15:37

Bereketli bir sezonu geride bıraktıklarını belirten Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atıf Malkoç, "İstavrit, hamsi, çinekop ve mezgit bu sene bizi çok memnun etti" dedi
 

1 Eylül'de "Vira Bismillah" diyerek, denize açılan Samsunlu balıkçılar, av yasağının başlamasıyla birlikte sezonu bereketli kapatmanın sevincini yaşıyor. Gemilerini limanlara demirleyen balıkçılar, sezon boyunca yıpranan ağlarının onarımını yapmaya başladı.

SEZON BEREKETLİ GEÇTİ
Geride kalan balık avı sezonunun kendileri için çok bereketli geçtiğini belirten Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atıf Malkoç, "8-9 ay süren bereketli bir av sezonunu tamamladık. İstavrit, hamsi, çinekop ve mezgit bu sene bizi çok memnun etti. Şu an gemileri limana demirleyerek, ağ onarımlarına başladık. Ağların onarımının bitmesinin ardından, gemilerimizin bakımları başlayacak. Bazı gemilerimiz ise orkinos avına gidecek. Biz de bakımlarımızı tamamlayıp, yeni sezon için hazırlıklarımızı yapacağız" dedi.

HAMSİ VE İSTAVRİT MUTLU ETTİ
Daha önceki sezonlarda böyle bir bollukla karşılaşmadıklarını ifade eden balıkçı Nizam Bahtiyar, "Bizim açımızdan çok güzel geçti. Geçtiğimiz sezonlarda bu denli bir bolluk görmemiştik. Sezona palamut yoğunluğuyla başladık. En büyük kazancı ise hamsi ve istavritten elde ettik. Muazzam bir hamsi bolluğu yaşamak bizi fazlasıyla mutlu etti. Bundan sonraki bütün hazırlıklarımızı eylül ayına yetişecek şekilde yapacağız" diye konuştu.

Mustafa TOGUR, Yasin KÖSE

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!