Bal Lig’ine Samsun’dan Sadece O Takım Katılacak

Bal Lig'ine Samsun'dan Sadece O Takım Katıldı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bal Lig’ine Samsun’dan Sadece O Takım Katılacak Koronavirüs salgını dolayısıyla geç başlayan Bölgesel Amatör Lig’ine (BAL) Samsun’dan sadece Atakum Belediyespor katılacak.

3. GURUPTA
Bölgesel Amatör Lig’i ile ilgili karar verildi. Bu yıl BAL’da 108 kulüp boy gösterecek geri kalan takımların hakkı ise bir sonraki seneye kalacak. BAL’da boy gösterecek olan Atakum Belediyespor belirtilen ilkeler doğrultusunda TFF’ye bildiride bulunarak 2020-2021 sezonuna katılacaklarını duyurmuştu ve Samsun’dan bu sene BAL’la katılacak tek takım olan Atakum Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig 3. Bölge Grupları, 3.grupta Sinop ve Kastamonu ile beraber yer alacak.

ATAKUM KATILACAK
ASKF Başkanı Şener Aydın Bal’a Samsun’dan sadece Atakum Belediyespor’un katıldığını belirterek, “Samsun’da BAL temsilcilerimizden sadece Atakum Belediyespor Kulübü katıldı. Lig 1 buçuk ay sürecek ve masraflı olacağı için Geri kalan üç takımımız katılmak istemedi. Ama katılmayan takımların önümüzdeki sezon katılma hakları olacak” dedi.

sener aydin atakum Spor

 

158 KLÜP YER ALMADI
2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig grupları belirlendi. Bu sezon 266 takımın katılımıyla oynanacak olan BAL, koronavirüs riskinin devam ettiği süreçte daha önce açıklanan statüde ve tarihlerde başlatılamaması üzerine bu sezon lige katılmayacağını belirten 158 kulübün haklarının saklı tutularak 2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yer almalarına karar verildi.

atakum 2 Spor

108 TAKIM KARŞILAŞACAK
Sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak olan 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını beyan eden 108 takımın müsabakaları 09 Haziran Çarşamba günü başlayacak. BAL’a katılacağını belirten 108 takım 4 ayrı bölgede, 4 takımlı üç ve 3 takımlı beş grupta 27’şer takımın katılımı ile çift devreli lig usulüne göre deplasmanlı olarak oynanacak. Her bölgede grup birincisi olan 8 takımın tarafsız grup merkezlerinde tek maç eleme usulü oynayacakları çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları sonunda bölge birincisi olan 4 takım TFF 3.Lig’ine çıkma hakkı kazanacak. Esra VURAL


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir