İYİ Parti'de istifa! İYİ Parti'de istifa!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi ve cezalarda uzlaşma mekanizmasında yapılan son değişiklikten geri adım attı. Vergi Usul Kanunu kapsamında düzenlenen ve 24 Haziran'dan itibaren durdurulan uzlaşma süreci, meslek mensuplarının ve mükelleflerin tepkileri üzerine yeniden hayata geçirildi.

Uzmanlardan vergi indirimi yasağına tepki: Kanunlar idari kararlarla değiştirilemez    Uzmanlardan vergi indirimi yasağına tepki: Kanunlar idari kararlarla değiştirilemez

TEPKİLER ÜZERİNE KARAR DEĞİŞTİ

CNBC-e Ankara Temsilcisi Fırat Gazel'in haberine göre; Gelir İdaresi Başkanlığı'nın defterdarlıklara yönelik talimatıyla vergi aslı ve cezadan tam indirim yapılmaması ve bu koşulları kabul eden mükellefler için uzlaşma belgesinin imzalanması istenmişti. Ancak bu karar, çok sayıda mükellefi etkilemiş ve meslek gruplarının tepkisini çekmişti. Tepkilerin ardından yapılan görüşmeler sonucunda mekanizmanın devam etmesi kararlaştırıldı ve bu karar ilgili meslek mensuplarına duyuruldu.

Bakan Şimşek'ten vergi açıklaması: Motokurye ve garsonlara muafiyet    Bakan Şimşek'ten vergi açıklaması: Motokurye ve garsonlara muafiyet

YÜZDE 50 İNDİRİM İMKANI

Vergi ve cezalarda uzlaşma uygulaması, ceza tebligatından itibaren üç ay içinde ödeme yapmayı taahhüt eden mükelleflere yüzde 50 oranında indirim sağlıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: kamu son haber