doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bakanlık Uyardı! Samsun’da Bisiklet Sürecek ve Piknik Yapacaklar Dikkat!

Bakanlık-Uyardı!-Samsun'da-Bisiklet-Sürecek-ve-Piknik-Yapacaklar-Dikkat!
Daha Fazla Göster

Bakanlık Uyardı! Samsun’da Bisiklet Sürecek ve Piknik Yapacaklar Dikkat! Samsun’da yapılan ölçümlerde hava kalitesnin hassas olduğu ve piknik yapılması ve bisiklet sürülmesi için uygun olunmadığı belirtildi.

Hava sıcaklığının 22 derece olduğu Samsun’da etkili olan pus ve kötü kuku, vatandaşı rahatsız etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hava kalitesi indeksine göre bugün Samsun’da hava kalitesi ‘hassas’ durumu gördü.

Bakanlik Uyardi Samsunda Bisiklet Surecek ve Piknik Yapacaklar Dikkat 1 Ana Manşet

130’U GÖRDÜ
İlkadım ilçesi Yüzüncüyıl İstasyonu’nca bugün yapılan ölçümde son bir haftanın en yüksek değeri kaydedildi. Normalde 40 ile 60 arasında seyreden hava kalitesi indeksi 103’ü gördü ve ‘hassas’ duruma yükseldi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava Kalite İzleme Ağı’nca bugün Samsun’da hava kalitesi ‘hassas’ olarak ölçüldü.

 

Bakanlik Uyardi Samsunda Bisiklet Surecek ve Piknik Yapacaklar Dikkat 4 Ana Manşet

BAKANLIK UYARDI
Çevre Bakanlığı sayfasında yer alan uyarıda, “Hassas’ gruplar için sağlık etkileri oluşabilir. Genel olarak kamunun etkilenmesi muhtemel değildir. Açık hava sporları için iyi bir hava değil. Bisiklet sürmek için iyi bir hava değil. Açık havada yürüyüş yapmak için iyi bir hava değil. Dışarıda piknik yapmak için de iyi bir hava değil” ifadelerine yer verildi.

 

Bakanlik Uyardi Samsunda Bisiklet Surecek ve Piknik Yapacaklar Dikkat 2 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir