doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Bakanlık Takipte! Samsun’daki O Olayla Soruşturma Yürütülüyor

bakanlik-takipte-o-olayla-ilgili-sorustuma-1608
Daha Fazla Göster

Bakanlık Takipte! Samsun’daki O Olayla Soruşturma Yürütülüyor! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Samsun’da izinsiz işletildiği ortaya çıkan özel bir bakım evinin 3. katındaki balkondan düşen yaşlı adamın ölümüyle ilgili soruşturma yürütüldüğünü açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, özel bir bakım evinin 3. katındaki balkondan düşen yaşlı adamın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, bahse konu işletmenin bir bakımevi olmadığı, bakanlıkla herhangi bir bağlantısının bulunmadığı belirtilerek, “İşletmenin kapatılması için daha önce defaatle işlem yapılmıştır.” denildi.

DEFALARCA KAPATMA KARARI ÇIKMIŞ

Olayla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Olayın gerçekleştiği adreste bulunan işletme, izinsiz yaşlı bakımı yaptığı için 8 Ağustos 2019 tarihinde bakanlığımızın girişimleriyle yetkili merciler tarafından kapatılmıştır. Kuruluşun pansiyon adı altında ruhsatsız işletilmeye devam edildiğinin ikinci kez tespit edilmesi üzerine 9 Ekim 2019 tarihinde tekrar Valilik tarafından kapatma ve tahliye kararı verilmiştir. Söz konusu işletmenin pansiyon izinleri ile yaşlılara hizmet verdiğinin belirlenmesi üzerine ilgili belediye tarafından ruhsatı iptal edilerek kapatılmasına yönelik 8 Eylül 2020 tarihinde karar alınmıştır. Belediye tarafından gerçekleştirilen söz konusu kapatma işlemi Samsun 3. İdare Mahkemesinin 2020/739 Esas sayılı yürütmenin durdurulması kararına istinaden gerçekleştirilememiştir. Yaşlımızın vefatı üzerine suç duyurusunda bulunulmuş olup adli merciler gerekli soruşturmayı yürütmektedir.”

YAŞLI ADAM KURTARILMADI

Samsun’un Atakum İlçesi’nde iki gün önce bakımevi adı altındaki binanın 3. katındaki balkonundan düşerek ağır yaralanan 94 yaşındaki Ahmet C.Ç., kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılmamıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir