doğa area cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Bakanlık, Samsun Büyükşehir’e Rest Çekti! Gazinoyu Yıktırmıyor

Bakanlık, Samsun Büyükşehir'e Rest Çekti! Gazinoyu Yıktırmıyor
Daha Fazla Göster

Bakanlık, Samsun Büyükşehir’e Rest Çekti! Gazinoyu Yıktırmıyor Milli Savunma Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Meydan Projesi’ içinde yer alan gazinonun yıkımına itiraz etti

11 bakanlik Ana Manşet

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Cumhuriyet Meydanı’ projesi içinde yer alan Subay Gazinosu’nun, Milli Savunma Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda ‘Askeri Alan’ fonksiyonunun devamı istendi.

11 bakanlik Ana Manşet

MAHKEMELİK OLMUŞLARDI
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin İlkadım İlçesi’ndeki Cumhuriyet Meydanı için planladığı kentsel dönüşüm projesini kapsayan alanda işyerleri bulunan mülk ve işletme sahiplerinin açtığı dava sonucunda yargının yürütmeyi durdurma kararı vermesinin ardından, bir itiraz da Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi.

DEVAMININ SAĞLANILMASI İSTENDİ
Milli Savunma Bakanlığı Lojistik Genel Müdürlüğü’nden Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen yazıda, Sahra Sıhhıye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı sorumluluğunda ve Subay Gazinosu olarak kullanılan alanın, ‘Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı’ndan çıkarılması istendi. Yazıda şu ifadeler kullanıldı, “Bakanlığımıza tahsisli olan taşınmazın ‘Kentsel Dönüşüm ve Gelişme Alanı’ fonksiyonundan çıkartılarak ‘Askeri Alan’ fonksiyonun devamının sağlanmasını ve Bölge Başkanlığımıza bilgi verilmesini arz ederim.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir