BAKANLIK DENETİM ALTINA ALDI

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlığı tamamlanan "Bazı Tarım Ürünlerinin İhracatında ve İthalatında Ticari Kalite Denetimi Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Buna göre nektarin ve brokoli denetim kapsamına alındı. Yurt dışı pazarlarda Türk malı imajının güçlendirilmesi ve katma değerli ihracatın artırılması için yaş meyve ve sebze dahil geleneksel tarım ürünlerine yönelik ticari kalite denetimi yapılmaya devam ediyor.

Faturalı hat kullananlar dikkat! Başvurana para iadesi yapılacak Faturalı hat kullananlar dikkat! Başvurana para iadesi yapılacak

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme çerçevesinde şeftaliyle ilgili standart değişikliği ve yıllar içinde ihracatta yaşanan artış kapsamında söz konusu tebliğde değişiklikler yapılarak, nektarin ve brokoli de denetim kapsamına alınmasına karar verildi.

Ayrıca "Tıbbi Tanı Kitlerinin İthaline İlişkin Tebliğ" düzenlemesi de alınan kararlar doğrultusunda yürürlükten kaldırıldı.

AA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy