Bakan Soylu’dan ‘Normalleşme’ Açıklaması

suleyman-soylu-canli-yayinda-acikladi-tam-kapanma-uzayacak-mi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Soylu’dan ‘Normalleşme’ Açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  normalleşme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanma sonrası normalleşme ile ilgili “17 Mayıs 05.00’e kadar tedbirlerimiz geçerli. 17 Mayıs günü ne olacağını, nasıl, ne şekilde olacağını vatandaşımızla paylaşırız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanma sonrası normalleşme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, “17 Mayıs 05.00’e kadar tedbirlerimiz geçerli. 17 Mayıs günü ne olacağını, nasıl, ne şekilde olacağını vatandaşımızla paylaşırız” dedi.

KONTROLLÜ NORMALLEŞME AÇIKLAMASI

Bakan Soylu şöyle devam etti:

Vaka sayılarını düşürmek kadar tutmak da önemlidir. Onun için bayramda özellikle vatandaşlarımızdan istirhamımız şudur; bayramınızı çekirdek ailelerinizle değerlendirin. Sizden bir fedakarlık daha istedik, ona da ayak uydurdunuz. Bayramda meseleyi kurallara uyabilecek şekilde değerlendirirsek bayramın sonunda kontrollü normalleşme dönemine geçebilme kabiliyetimiz olacaktır. Bunu milletimiz çok hak etti.

Detaylar geliyor…

SÜPER LİG KUTLAMASI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın sorusu üzerine Süper Lig şampiyonluk kutlamalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Soylu, “Cumartesi günü bir diplomasiye ihtiyaç var. Şampiyonluk kutlamaları sokağa taşarsa. Sağolsun hem Giresunlular, hem de Adanalılar bunu çok minimum ölçekte tuttular. Sokakta görüntüler oldu ama her tarafa yayılmış bir görüntü olmadı. Oradaki yöneticiler idareciler sağolsun, çağrıda bulundular” ifadelerini kullandı.

“Şampiyonluk kutlamalarının tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda bir diplomatik müzakere yöntemi hem size hem valimize düşüyor” diyen Bakan Soylu, “O açıdan bu konuda bir tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, üç takım da İstanbul’da. Türkiye’de de aynı şekilde olacak. İstanbul, bu konuda bir ilke kararı üretirse hep beraber oturup bir çağrıda bulunursak tam kapanma dönemine bir halel gelmeden, tam kapanmanın akabinde yapılabilir. Aynı şekilde ortak bir hareket kabiliyeti olur düşüncesi içerisindeyiz” sözleriyle konuşmasını noktaladı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir