Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Teşvik ve Destek Bilgi Sistemi (TDBS) ile ilgili yeni detaylar açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Teşvik ve Destek Bilgi Sistemi'nin detaylarını duyurdu. Türkiye'de dokuz bakanlık tarafından verilen 441 teşvik ve destek programının yürürlükte olduğunu söyleyen, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın geliştirdiği yazılım ile teşvik ve destek bilgilerini gerçek ve tüzel kişiler bazında detaylandırarak anlık olarak merkezi bir sistemde topladıklarını belirten Bakan Nebati, "Şu ana kadar 6 bakanlıkla entegre olduk ve 23 kurum 239 alt program için 480 milyon teşvik kaydını TDBS'ye aldık" dedi. 

"MERKEZİ BİR SİSTEMDE TOPLUYORUZ"

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından geliştirilen Teşvik ve Destek Bilgi Sistemi'ne (TDBS) ilişkin yeni detayları paylaşan ve tüm teşvik ve destek bilgilerini tek sistemde toplama çalışmalarını yürüttüklerini vurgulayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Türkiye’de şu anda yürürlükte 9 bakanlık tarafından verilen 441 teşvik ve destek programı bulunmaktadır. Geliştirdiğimiz yazılım ile teşvik ve destek bilgilerini gerçek ve tüzel kişiler bazında detaylandırarak anlık olarak merkezi bir sistemde topluyoruz." ifadelerini kullandı. 

TEK NOKTA TEŞVİK VE DESTEK PORTALI 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Cebrail Taşkın, Teşvik ve Destek Bilgi Sistemi (TDBS) ile ilgili detaylı bilgiler paylaştı. Teşvik ve destekten faydalanmak isteyen kişi ve kuruluşların, yürürlükteki teşvik ve destek programlarını tek merkezden listeleyebileceklerini, başvuru detaylarını öğrenebileceklerini ve daha önce yararlandıkları destek programlarına ilişkin bilgileri görüntüleyebileceklerini bildiren Taşkın, teşvik ve destek veren kamu kurum ve kuruluşlarının, planladıkları teşvik ve destekleri bu sisteme girebileceklerini, listeleyebileceklerini, programa ilişkin detay bilgilerin tek noktadan kamuya duyurabileceklerini söyledi. Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak tüm program başvurularını tek merkezden, bütüncül olarak kontrol edebileceklerini anlatan Taşkın, programlara ait bilgileri ve bunların detaylarını anlık olarak izleyebilecekleri yazılım oluşturduklarını vurguladı. Projenin ilerleyen aşamalarında, kişi ve kuruluşların ilgilendikleri destek programına e-devlet üzerinden ön başvuru yapmalarına olanak sağlayacaklarını belirten Taşkın, bu sayede tüm vatandaşların "Tek Nokta Teşvik ve Destek Portalı" üzerinden ön başvurularını yapabileceklerini söyledi.

Akaryakıtta bir indirim, bir zam! Akaryakıtta bir indirim, bir zam!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.