Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

Bakan Nebati’den Asgari Ücret Açıklaması!

featured

Bakan Nebati’den Asgari Ücret Açıklaması! Türkiye Büyük Millet Meclisinde bütçe görüşmeleri devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati asgari ücretle ilgili, “Herkesin beklentisini karşılayacak bir artış planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati Mecliste yaptığı açıklamada, “Bu yılın sonunda cari açığın milli gereli oranının yüzde 2,6’nın altında gerçekleşmesini bekliyoruz. Cari açığın milli gelire oranı noktasında yıl sonunda inşallah müjdeli rakamları paylaşacağız.” ifadelerini kullandı. Nebati ayrıca asgari ücret konusuyla ilgili,”Beklentiyi karşılayacak artış planlıyoruz.” dedi.

Bakan Nebati’nin açıklamalarından satır başları:

2022 yılına ilişkin Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarlarına uygulanacak yeniden değerleme oranı yüzde 36,2 olarak duyurulmuştu ama Cumhurbaşkanımız yetkisi çerçevesinde yeniden değerleme oranını yüzde 25’e düşürüyoruz.

Aralık ayının ikinci yarısından itibaren kuraklıktan zarar gören 651 bin üreticimize toplamda 2,6 milyar TL kuraklık desteği ödemesi yapacağız.

Enflasyonla mücadele konusunda önümüzdeki dönemde de para ve maliye politikalarının güçlü eşgüdümü ile mal ve hizmet piyasalarında rekabet ve verimliliği artıracak yapısal tedbirleri hayata geçirerek ve kalıcı olarak düşük seviyelere indireceğiz.

Asgari ücrete ilişkin de görüşmeler devam etmekte olup 2022 yılı için asgari ücrette herkesin beklentilerini karşılayacak bir artış yapmayı planlıyoruz.

GÜNCEL İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.