Ticaret Bakanlığı, asgari ücret zammının hemen ardından etiketlerini değiştiren marketlerle ilgili denetim başlatıldığını duyurmuştu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bugün bakanlık binasında zincir marketlerin genel müdürleriyle bir araya geldi. Toplantının ardından paylaşımda bulunan Muş, "4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk" dedi.

GENEL MÜDÜRLERLE BAKANLIK'TA BİR ARAYA GELDİ

Konuyla ilgili bugün de yeni gelişmeler yaşandı. Ticaret Bakanlığı'nda zincir marketlerin genel müdürleriyle bir araya gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, toplantının ardından sosyal medya hesabından bilgilendirme paylaşımında bulundu.

"ETİKET FİYATLARIYLA İLGİLİ UYARIDA BULUNDUK"

Muş, "Ülkemizde en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk" dedi.

"HAKSIZ ARTIŞLARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceklerini belirten Muş, "Ticaret Bakanlığı olarak sahada denetimlerimizi yoğun şekilde sürdürmekteyiz. Haksız fiyat artışlarıyla mücadelede Bakanlık olarak elimizdeki tüm denetim imkanlarını sonuna kadar kullanmakta kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Emekliye ikramiye, kamu çalışanına tediye! Nisan ayında çifte bayram! 8 bin 233 TL'ye varan ek ödeme Emekliye ikramiye, kamu çalışanına tediye! Nisan ayında çifte bayram! 8 bin 233 TL'ye varan ek ödeme

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.