Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yapılan binalar ile Samsun'da konut ve kira fiyatlarının düştüğünü söyledi

SAMSUN'DA FİYATLAR DÜŞÜYOR

Yapılan binalar ile konut ve kira fiyatlarının üştüğüne değinen Bakan Kurum, “Kira ve konut fiyatları düşüyor. Bakın Samsun'a, fiyatlar düşüyor. Bunlar nasıl düşüyor? Yapılan sosyal konutlarla, kentsel dönüşümle düşüyor. Ayrıca meclisimizin yapmış olduğu düzenleme ile düşüyor, yüzde 25 sınırlama konuldu. Dolayısıyla biz bu manada da ihtiyaçlara göre hareket ettik, etmeye de devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

"VATANDAŞIMIZIN LEHİNE HAREKET ETTİK"

Sosyal Konut Projesi’nden yararlanan vatandaşların ödemelere nasıl başlayacağı sorusuna da cevap veren Murat Kurum, şunları söyledi:

“Ödemeler sözleşmeyle başlıyor. Bununla alakalı güzel bir örnek var elimizde. Bugün Samsun'da Atakum ve Canik'teki sosyal konutlarla ilgili sözleşme yapılmadı. Çünkü arazideki problemlerden dolayı. Onlar Kıran Mahallesi'ndeki konutları alacak. Konutlardan 2 ay sonra, 3 ay sonra bitenler var. Etap etap bitecek. Orayı aldığında ve evine neredeyse girdiğinde sözleşme yapılacak. Yani biz hep vatandaşımızın lehine hareket ettik.”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'dan Kanal S'ye özel açıklamalar Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'dan Kanal S'ye özel açıklamalar

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.