doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bakan Koca Son Durumu Açıkladı! Samsun’a Kötü Haber

bakan-kocadan-samsuna-kotu-haber-0210
Daha Fazla Göster

Bakan Koca Son Durumu Açıkladı! Samsun’a Kötü Haber Sağlık Bakanlığı, illere göre 18- 24 Eylül’de her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Samsun’da geçen haftaki verilere göre artış yaşandığı görüldü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 14 – 20 Ağustos tarihleri arasında her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Buna göre Samsun’da vaka sayıları her yüz bin kişide 287,52 olarak, 16,3 puan arttı.

FAsMnldXsAAJdcX Ana Manşet

ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarının açıklandığı tabloda, Samsun’da geçtiğimiz hafta 271,22 olarak açıklanan vaka sayısı bu hafta 287,52 olarak kaydedildi. Tabloda geçen hafta açıklanan verilere göre 6 haftadır devam eden artışın sürdüğü görüldü.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

18-24 Eylül arasında, 100.000 kişi içinde Bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz.

EN ÇOK ARTIŞ OLAN İLLER

Bakan Koca, en çok vaka artışı yaşanan illeri de açıklayarak şunları söyledi:

18-24 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Zonguldak, Kırşehir, Düzce, Bursa, Bolu, Kars, Bartın, Kütahya, Kocaeli, Bilecik.

Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Tedbirler vazgeçilmez.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir