Bakan Koca Peş Peşe Açıkladı! Aşı Seferberliği Başladı

Bakan Koca Peş Peşe Açıkladı! Aşı Seferberliği Başladı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Koca Peş Peşe Açıkladı! Aşı Seferberliği Başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müzisyenler, film ve dizi prodüksiyon ekipleri, öğretim üyeleri ve üniversite personelinin aşılanmaya başlayacağını duyurdu.

 

Türkiye’nin koronavirüsüyle mücadelesinde kritik hamle! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı ilk açıklamada müzisyenlerin, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin yarından itibaren aşı olmaya başlayacağını duyurdu. Koca mesajında her geçen gün yeni meslek ve yaş gruplarının ekleneceğini de aktarmıştı. Fahrettin Koca yarını beklemeden yeni bir meslek grubunun daha aşılama programına dahil edildiğini açıkladı. Buna göre yarından itibaren üniversite öğretim üyeleri ve üniversite personeli de aşı yaptırabilecek.

Bakan Koca aşılama programına yeni bir grubun eklendiğini bildirdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Koca gelişmeyi şu ifadelerle duyurdu:

“Aşı programımızda bir grubun daha aşılanmasına başlıyoruz. Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler. Her geçen gün yeni meslek ve yaş grupları eklenerek ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız. Bu güce güvenin.”

ÖĞRETİM ÜYELERİ VE ÜNİVERSİTE PERSONELLERİ DE DAHİL EDİLDİ

Koca daha sonraki paylaşımında yeni bir grubun daha yarından başlayarak aşılanmaya başlayacağı müjdesini şu sözlerle verdi: “Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül’de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz. Bu güce güvenin.”

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir