doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Bakan Koca Müjdeledi! Ek Ödeme Ne Zaman Yatacak?

bakan-koca-mujdeledi-ek-odeme-ne-zaman-yatacak
Daha Fazla Göster

Bakan Koca Müjdeledi! Ek Ödeme Ne Zaman Yatacak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık çalışanlarıyla ilgili müjde verdi. Sağlık çalışanlarına yapılacak ek ödemelerin yapılacağını aktaran Bakan Kocanın açıklamasının ardından tarihi merak uyandırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “Ek ödemenin çalışanlarımız arasında hakkaniyetli bir şekilde dağılımını da sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’nın açıklamalarının ardından sağlık çalışanlarına yapılacak ek ödemelerin tarihi merak konusu oldu.

Öte yandan YÖK’ün üniversite hastanelerindeki sağlıkçılara ek ödeme düzenlemesi Resmi Gazete’de yayınlandı.

BAKAN KOCA’DAN EK ÖDEME AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, sağlık çalışanlarına yapılacak ek ödemeler ile ilgili şunları söyledi:

”Hekimlerin özlük haklarını iyileştirme çalışmamızın kısa zaman zarfında sonuçlanması için gayret ediyorum. Ek ödemenin çalışanlarımız arasında hakkaniyetli bir şekilde dağılımını da sağlayacağız. Sabit ek ödemenin maaşa eklenmesini temin edeceğiz. ”

Bakan Koca müjdeledi: Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak?

EK ÖDEMELER NE ZAMAN YATACAK?

Resmi Gazete’de yayınlanan “Yükseköğretim Kurumlarında Döner Sermaye Gelirlerinden Yapılacak Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile 18 Şubat 2011 tarihli yönetmeliğe geçici madde eklendi.

Yeni düzenlemeye göre, üniversite hastanelerinde Kovid-19 salgınına yönelik araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetleri kapsamında görev yapan personele, 1 Nisan 2021’den itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek. Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemeyecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir