doğa area cemre
 
5s dikey akın bilgi

Bakan Koca Duyurdu! Öğrenci Velilerine Zorunlu Olacak

Bakan Koca Duyurdu! Öğrenci Velilerine Zorunlu Olacak
Daha Fazla Göster

Bakan Koca Duyurdu! Öğrenci Velilerine Zorunlu Olacak Öğrenci velilerine ya aşı ya PCR testi zorunluluğu geliyor

Öğrenci velilerini ilgilendiren gelişmeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada Bakan Koca, “Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek zorunda olacaklar.” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MEB’in duyurduğu “ilk ders zili 6 Eylül’de” takvimine ilişkin net konuştu.

1200x627 1 haziran anaokullari koy okullari acildi mi meb son dakika okullar ne zaman acilacak okullar 7 haziranda mi acilacak 1622484326817 Sağlık

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca, tüm okulların zamanında açılacağını net bir şekilde belirtti.

VELİLERE AŞI ZORUNLU MU OLACAK?

Yüz yüze eğitim için yeni tedbirlerin de hazırlandığını belirten Bakan Koca, aşı olmayan öğretmenin kalmayacağını, velilerin ise ya aşılarını tamamlayacağını ya da düzenli olarak PCR testi yaptırmaları gerektiğini söyledi.

60e704134e3fdf03f05a85c0 Sağlık

Bakan Koca şu ifadelere yer verdi:

Eğitim ve iş hayatının sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayan kişiler ise düzenli olarak PCR test sonuçlarının negatif olduğunu göstermelidir. Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek zorunda olacaklar. Bunun detaylarını ilgili kurumlarımızla yapacağımız ortak çalışmalar neticesinde ilan edeceğiz. Tekrar ifade etmek istiyorum yüz yüze eğitim olmazsa olmazımızdır. Çünkü artık aşı var. Aşı, iş ve eğitim hayatı için artık bir teşvik ve tercih değil toplumsal bir ödevdir.

Sağlık

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir