doğa yataks cemre
       
5s dikey akın Mega Halı

Samsun’da Son Durum Açıklandı! Vali Zülkif Dağlı’dan Kurban Bayramı Öncesi Önemli Çağrı

valı-daglı-17-hazırann
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Son Durum Açıklandı! Vali Zülkif Dağlı’dan Kurban Bayramı Öncesi Önemli Çağrı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3-9 Temmuz illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı. Samsun’da haftalık vaka sayısı 100 bin kişide 23,97 oldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından paylaşılan vaka haritasına göre Samsun, 100 bin kişide 23,97 ile en az vaka oranına sahip 25. il oldu. Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Lütfen, aşının gücüne inanarak, hiç ertelemeden ilk fırsatta aşımızı olalım. Aşılamada mavi kategoriye bir an önce yükselerek, toplumsal bağışıklığımızı kazanalım” dedi.

Samsun’da vaka düşüşü devam ederken Vali Dağlı ise aşı vurgusu yaptı. Aşılamada rakamlar artarsa vakalarda aynı hızla düşmeye devam edeceğini ifade eden Vali Dağlı, “Korona virüs insidans haritasına göre, bazen yavaşlamakla birlikte uzunca bir süredir devam eden düşüş trendimizi bu hafta da sürdürerek, 100 bin kişide 23,97 ile en az vaka oranına sahip 25. il olduk. Korona virüse karşı en büyük gücümüz olan aşılamada rakamlar ne kadar hızlı artarsa, vaka sayılarımız da aynı hızla düşmeye devam edecek. Bu bağlamda, yaklaşan Kurban Bayramı’nı kapsayan 9 günlük süreci de yoğun bir aşılamayla geçirebilir, bayramlaşmalarda da maske ve mesafe kurallarını ihmal etmezsek, hem vaka sayıları hem de aşılamadaki hedeflerimize doğru büyük bir adım atmış oluruz. Lütfen, aşının gücüne inanarak, hiç ertelemeden ilk fırsatta aşımızı olalım. Aşılamada mavi kategoriye bir an önce yükselerek, toplumsal bağışıklığımızı kazanalım” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından illere göre haftalık vaka yoğunluğu haritası açıkladı. Bakan Koca, vaka haritası ile birlikte, “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun” dedi.

AW370102 01 Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir