doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bakan Dönmez’den Doğal Gaz Faturaları İçin Öneri: Evi Az Isıtın

bakan-donmezden-dogal-gaz-faturalari-icin-oneri-0311
Daha Fazla Göster

Bakan Dönmez’den Doğal Gaz Faturaları İçin Öneri: Evi Az Isıtın Tüketiciler, her yıl artan doğal gaz fiyatları karşısında faturalarla baş etmeye çalışırken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den ilginç bir öneri geldi. Bakan Dönmez, doğal gaz ve elektrik kullanımı konusunda tasarruf önerisinde bulundu

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de enerji kaynaklarının fiyatları yükselirken bu soruna çözüm için bütçe görüşmelerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğalgaz ve elektrik kullanımı konusunda tasarruf önerisinde bulundu.

“YÜZDE 10-15 TASARRUF SAĞLAMA İMKANIMIZ VAR”

Özellikle doğalgaz için evlerin daha az ısıtılması gerektiğini belirten Bakan Dönmez, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle kamuda örnek olalım öncü olalım diye 2023 yılına kadar yüzde 15’lik bir tasarruf hedefi belirledik . Burada çok basit tutum, davranış biçimlerimizi değiştirerek bile sadece iş yerlerimiz açısından değil evlerimizde de bu kadar tasarrufu aslında yüzde 10-15 sağlama imkânımız var.

“1 DERECE İLE YÜZDE 7 FATURAYA KATKI VAR”

1 derecelik sıcaklık değişikliğinin yani kışın 23 yerine 22 derecede evinizi ısıtmanızın sizin aylık faturanıza etkisi yüzde 7. Yazın da eğer klimayla soğutuyorsanız yine örneğin, 18 derecede soğutacağınıza 19 derecede soğutmuş olsanız yüzde 7 faturanıza katkı var.

“BU VATANDAŞLIK GÖREVİDİR”

Bunun yediden yetmişe herkesin yapması gereken, adeta bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu kaynaklarda dışa bağımlıyız.”

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ GÜNCEL HABERLER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir