Milyonlarca asgari ücretlinin beklediği ara zam için geri sayım başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammı için kararın gelecek hafta olacağına işaret ederken; asgari ücrete enflasyonun üzerinde bir zam yapılabileceği belirtiliyor. "Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacak?" sorusu için oranlar verildi. 

Asgari ücrete yapılacak zam oranı merakla beklenirken, ortaya atılan rakamlar da dikkat çekti.Henüz netleşmemiş olan asgari ücret zammına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamada yüzde 35, 40 ve 45 oranında bir zam yapılması seçeneklerinin masada yer aldığını ifade etti.

Doların ateşi sönmüyor! Bir rekor daha Doların ateşi sönmüyor! Bir rekor daha

VEDAT BİLGİN "6 BİN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM" 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,'in canlı yayında yaptığı "asgari ücretin 6 bin TL olacağını düşünüyorum" açıklaması dikkat çekti.

KAMU ÇALIŞANINA ENFLASYONUN ÜZERİNDE ZAM

Temmuzda yapılacak düzenlemelerle rakamların kamu çalışanlarına enflasyon karşısında nefes aldıracağını belirten Bilgin, "Enflasyon ne gerçekleşirse gerçekleşen enflasyonun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oran onlara sosyal bir koruma ilave zammı yapacağız. Türkiye'nin emekçileri, çalışanları endişe etmesinler. Türk devleti onların yanındadır." ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN