doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bakan Açıkladı Asgari Ücretin Netleşmesine Sayılı Günler Kaldı 

Bakan-Açıkladı-Asgari-Üretin-Netleşmesine-Sayılı-Günler-Kaldı 1
Daha Fazla Göster

Bakan Açıkladı Asgari Ücretin Netleşmesine Sayılı Günler Kaldı  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika açıklaması yaparak asgari ücrete ilişkin bilgiler verdi. Bakan Bilgin açıklamasında, asgari ücret çalışmalarının bir iki hafta içerisinde bitebileceğini ve işverene verilen 75 liralık destek uygulamasının sona erdiğini belirtti.

Ekonomi

Çalışma Bakanı Bilgin, Aralık ayında başlayacak asgari ücret görüşmelerinin 1-2 hafta içinde bitebileceğini açıkladı. Bakan bilgin, “ilk veriler uzlaşabileceğimiz yönünde” dedi.

ASGARİ ÜCRET İÇİN ‘UZLAŞI MESAJI’

Bakan Bilgin, “”Aralık ayının sonunu bekleme niyetinde değiliz. Aralık ayının başında başlarız, 1-2 hafta içinde bitiririz. Bu defa erken bitirme eğilimindeyiz. Çünkü; taraflarla, sosyal ortaklarımızla görüşüyoruz. Onlarla bir uzlaşma noktasına doğru gidiyoruz. Araştırmamızın ilk verileri de onlarla uzlaşabileceğimiz yönünde. 75 TL uygulaması bitti, biz işverene değil işçilere destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

75 TL İŞVEREN DESTEĞİ NEDİR?

28 Temmuz tarihli Resmi Gazete’de yer alan torba yasaya göre, işverenlere, ödeyecekleri sigorta priminden mahsup edilerek günlük 2.50 lira, aylık 75 lira asgari ücret desteği verilmeye başlanmıştı. Bu destek Finansman İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanıyordu. Bakan Bilgin’in yeni açıklamasına göre bu destek kaldırılıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir