doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bahçeşehir Koleji’nde Kadına Şiddete Dikkat Çekildi

bahcesehirde-kadina-siddete-dikkat-ceildi-2511
Daha Fazla Göster

Bahçeşehir Koleji’nde Kadına Şiddete Dikkat Çekildi Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü’nde düzenlenen programda kadına şiddete ‘dur’ denildi

Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü UN WOMEN Kulübü öncülüğünde 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ programı düzenlendi. Programa; okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra veliler de yoğun katılım gösterdi.

HR9A8399 scaled Ana Manşet

‘ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’

Program, Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Savaş Boyar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Son yıllarda artan kadına şiddet olaylarının toplumda yarattığı olumsuzluklara değinen Boyar, sözlerine şöyle devam etti:

“Değerli konuklar, kadın erkek yan yana, muasır medeniyet yolunda yüz yıllardır birlikte yürüyoruz. Bu uzun ve halen devam eden yolculukta insanoğlu, güzel olduğu kadar çirkin manzaralara da şahitlik etti. Kadına yönelik şiddet, bu manzaraların en çirkinlerinden biridir. Şiddet, kime ve ne şekilde uygulandığı fark etmeksizin, toplumların ruhunu yok eden bir tümör gibidir. Kadına şiddeti kökünden kazınmak için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız ve biz Bahçeşehir Koleji olarak elimizden geleni fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.’
Sözlerime son verirken bu anlamlı etkinlikte emeği geçen okul idarecilerime, öğretmenlerime, öğrencilerime ve katılım gösteren tüm velilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

IMG 20211125 120555 scaled Ana Manşet

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Savaş Boyar’ın konuşmasının ardından Av. Gülay Deveci, Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi İş İnsanı Arzu Uslu, Prof.Dr. Burcu Çetinkaya ve Psikolog Selda Gençdur birer konuşma yaparak kadına şiddete dikkat çektiler. Konuşmaların ardından program, öğrencilerin hazırladığı “Öldürülen Kadınların Sesi” adlı gösteri ile devam etti. Gösteri sahnelenirken izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı. Ardından öğretmen, öğrenci ve velilerin hazırladığı video gösterime sunuldu. Gösterimin ardından alkışlar dakikalarca sürdü.

IMG 20211125 121254 Ana Manşet

‘KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR’

Video gösteriminin ardından Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüs Müdürü Ünal Durmuş günün önemine dair bir konuşma yaptı. “Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir” sözüyle konuşmasına başlayan Durmuş, şöyle devam etti:

“Dünya çapında yaygınlaşan ve tüm toplumları derinden etkileyen bir konu haline gelen kadına şiddet, özellikle son yıllarda ülkemizde de sıklıkla gündem olmaktadır. Şiddet denilince ilk akla gelen kuşkusuz fiziki güç kullanımına dayalı kaba kuvvet olsa da gerçekte şiddeti sadece fiziki boyuta indirgemek mümkün değildir. Aslında kadına yönelik şiddet meselesi toplumun sadece bir kesimi ilgilendiriyor gibi görünse de bireylerin şiddet eğilimleri genel olarak bütün toplumla ilgili bir meseledir. Bizler Bahçeşehir Koleji olarak bu çatı altında Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesini hedefliyoruz. Pırıl pırıl bu gençlerimizle birlikte hedefimize güçlü adımlarla yürüyoruz ve her toplumsal konuda olduğu gibi kadına şiddet konusunda da üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.”

IMG 20211125 120522 scaled Ana Manşet

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Kampüs Müdürü Ünal Durmuş’un konuşmasının ardından öğrencilerden oluşan orkestranın müzik ziyafetiyle program sona erdi. İzleyiciler bu anlamlı programın ardından emeği geçenleri dakikalarca ayakta alkışladı.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

HR9A8771 scaled Ana Manşet IMG 20211125 120650 scaled Ana Manşet IMG 20211125 120831 scaled Ana Manşet IMG 20211125 121110 scaled Ana Manşet IMG 20211125 121159 scaled Ana Manşet

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir