Bahçeşehir Koleji’nde 23 Nisan Coşkusu

bahcesehir-kolejinde-23-nisan-coskusu-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahçeşehir Koleji’nde 23 Nisan Coşkusu Bahçeşehir Koleji Atakum ve 19 Mayıs Kampüsleri, 23 Nisan dolayısıyla öğretmen ve öğrencilerini, çok özel bir etkinlikle buluşturdu

Her sene büyük bir coşku ve gururla kutlanan, milli egemenliğin ve bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı salgın nedeniyle ikinci kez evlerde kutlanmak zorunda kaldı. 23 Nisan Cuma günü saat 10.00’da Bahçeşehir Koleji Atakum ve 19 Mayıs Kampüsleri, öğretmen ve öğrencilerini çok özel bir etkinlikle buluşturdu. Mustafa Kemal Atatürklü ve Türk bayraklı tişörtlerini giyen öğrenciler, öğretmenler ve veliler; Bahçeşehir Kolejinin kullandığı dijital eğitim programıyla evlerini coşkulu bir bayram alanına çevirdi.

26 bahcesehir 2 Samsun

‘ÇABALAMAKTAN VAZGEÇMİYORUZ’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende tüm öğrenciler bayram ruhuyla tek yürek oldu. İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasının ardından öğrencilerin bayramını kutlayan İcra Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Yücel, kutlama mesajında şu sözlere yer verdi:

“Sevgili Çocuklar, hepinizin bayramı kutlu olsun. Okullarınızdan ayrı geçirdiğiniz ikinci 23 Nisan oldu bu maalesef ama yan yana olamasak da aynı heyecanla bayramınızı kutladığınızdan hiçbir şüphem yok. Az kaldı, her şey çok yakında geçecek ve bizler 23 Nisan coşkusunu birlikte yaşayacağız. Sizler o zamana kadar kendinizin, ailenizin ve çevrenizdekilerin sağlığına dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Ne olursa olsun, ne kadar ayrı kalırsak kalalım, pandemi olsa da, geçse de hiçbir zaman değişmeyecek ve unutmamanız gereken bir nokta var: Atatürk’ün bize işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşana kadar çalışmaktan, çabalamaktan asla ve asla vazgeçmemek. Hepinizi sevgilerimle kucaklıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız bir kez daha kutlu olsun.”

26 bahcesehir 2 Samsun

‘BAYRAMIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ’

Genel Müdür Yardımcısı Savaş Boyar ise kutlama mesajında şunları söyledi:

“Bugün, şehrimizden 19 Mayıs tarihinde başlayan büyük mücadelenin, başkentte büyük Türk milletince taçlandırılmasın 101. yıl dönümüdür. Milletimize kutlu olsun. Bahçeşehir Koleji 19 Mayıs ve Atakum Kampüsleri olarak 101. yıla dair büyük hazırlıklarımız vardı ancak malumunuz olan uluslararası bir salgın sebebiyle kutlamaları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sanal platformdan gerçekleştiriyoruz. Öğretmen, öğrenci ve velilerimizle her koşulda milli birlik ve beraberlik içerisinde bayramımıza sahip çıkmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 23 Nisan, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara, dünya barışına ve geleceğe bir armağanıdır. Kutlu olsun ve gelecek güzel günlerin habercisi olsun.”

bahcesehir kolejinde 23 nisan coskusu 1 Samsun

MİNİKLER GURURLA KUTLADI

Törende öğrenciler, 23 Nisan’la ilgili şiirler ve Atatürk’ün çocuklar için söylediği sözleri okudular. Program sonunda ise tüm çocuklar büyük bir coşku ve gururla Türk bayraklarını sallayarak şarkılar ve marşlar eşliğinde dans ettiler. Evde olmalarına rağmen öğretmen, öğrenci ve velilerin kutlamaya gösterdikleri özen gözlerden kaçmadı. Bahçeşehir Koleji Atakum ve 19 Mayıs Kampüsleri, gerçekleştirdikleri bayram töreniyle hangi koşulda olursa olsun yaptıkları her işte öncü olduklarını bir kez daha kanıtladı.

26 bahcesehir 3 Samsun

26 bahcesehir 1 Samsun

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir