doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bahattin Karakaş Bir Kez Daha Yargılanacak

Bahattın-Karakas-Bırkez-Daha-Yargılanacak
Daha Fazla Göster

Bahattin Karakaş Bir Kez Daha Yargılanacak  Samsun’da rüşvet alma suçundan hapis cezasına çarptırılan ve tahliye edilen Bahattin Karakaş için, bu kez Terme Belediyesi’nde görev yaptığı dönemde işçi bağışlarını zimmetine geçirdiği iddiasıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı görevini yaparken bir müteahhitten 30 bin lira rüşvet aldığı gerekçesiyle 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ve tahliye edilen Bahattin Karakaş için, bu kez Terme Belediyesi’nde görev yaptığı dönemde işçi bağışlarını zimmetine geçirdiği iddiasıyla soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Bahattin Karakas Bir Kez Daha Yargilanacak 1 Samsun

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR
İddialara göre; 2014 yılında Terme Belediyesi’nde görev yapan 120 işçi, “Tazminat haklarını belediyenin ödeyecek gücü yok, faizlerinden feragat edin” denilerek, faizleri belediyeye bağış yapmaları istendi. İşçiler alacak faizlerinden vazgeçip ana paralarını alırken, toplamda 180 bin lira parayı imzaladıkları bir kağıt karşılığında bağış yaptı. Karakaş’ın rüşvetten tutuklanması ve bağış yapılan dönemde Terme belediyesinde çalışmasından şüphelenen işçiler dilekçe ile belediyeye paranın akıbetini sordu. Belediye hesaplarında yapılan incelemeler sonucunda 180 bin liralık bağışın kayıtlarda olmadığı görüldü. Bunun üzerine işçiler 25’i Cumhuriyet savcılığına giderek Bahattin Karakaş ve İ.Ö adlı bir personel hakkında nitelikli zimmetten suç duyurusunda bulundu.

Bahattin Karakas Bir Kez Daha Yargilanacak 2 Samsun

KASADAN SERVET ÇIKMIŞTI
Bahattin Karakaş’ın Büyükşehir Belediyesi’ndeki odasında bulunan kasasında yapılan aramada, çay paketinin içinden 135 bin Euro, 36 bin TL, bir tanesi 1 kg’lık külçe olmak üzere yaklaşık 5.5 kg altın, 13 adet çeyrek altın ebadında basılan özel altın, 75 tam altın, 50 yarım altın, bin 059 çeyrek altın, kendisi dahil 8 farklı kişi adına çeşitli bankalara ait 23 adet hesap cüzdanı ve 40 yakın gayrimenkul tapusu çıkmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir