banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

01.06.2020, 08:26 9

BAHAR'IN GELİŞİYLE FIŞKIRAN BEREKET

Yüce Rabbimizin yarattığı binlerce tür bitkilerin her biri çiçekler açma yarışındalar baharda.Ne güzellikler ! Şükürler Yaradanımıza!

Kur’ân’da geçen bitkilere ilişkin yüce Rabbimizin açıklamalarını vermeye devam ediyoruz:

“Enbeteha” biçiminde geçen ayetler:

“Rabbi onu güzel bir şekilde kabul buyurdu; onu güzel bir bitki gibi yetiştirdi ve Zekeriyyâ da onun bakımını üstlendi. Zekeriyyâ, onun yanına, mihrâba her girdiğinde yanında bir rızık bulurdu. "Ey Meryem, bu sana nereden?" derdi. (O da) "Bu, Allâh katından" derdi. "Allâh, dilediğine hesapsız rızık verir." (Kur’ân: Ali ‘İmrân 3/37)

“Tunbitu” biçiminde geçen ayetler:

“Hani siz demiştiniz ki: "Ey Mûsâ, biz bir yemeğe dayanamayız, bizim için Rabbine du'â et de bize yerin bitirdiği sebzesinden, acurundan, sarımsağından, mercimeğinden, soğanından çıkarsın." (Mûsâ): "İyi olanı, daha aşağı olanla mı değiştirmek istiyorsunuz? Bir şehre inin, orada size istediğiniz var," demişti. Üzerlerine alçaklık ve yoksulluk damgası vuruldu; Allâh'ın gazabına uğradılar. Öyle oldu, çünkü onlar, Allâh'ın âyetlerini inkâr ediyorlar ve haksız yere peygamberleri öldürüyorlardı. İsyana daldıkları, sınırı aştıkları için bunu hak ettiler.” (Kur’ân: Bakara 2/61)

***

 MASKEYİ TAM TAKIN BURNUNUZ AÇIK OLMASIN

ASLA YARIM TAKMAYIN.

ISLANINCA YEDEĞİYLE HEMEN ELLERİNİZ DEZENFEKTANLA, 70 DERECE KOLONYAYLA TEMİZLEYİP YENİ MASKE TAKINIZ.

MÜLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ

MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ

Kendimizi Covid-19 salgınından korunmak için yüce evrendeki ayetleri ki hekimler ve bilim adamları daha araştırıp okuyorlar, yüce Allah da öyle buyuruyor.

Tüm insanlık Kuzey yarımkürede baharla bolluğun tadını çıkarmaya heveslenirken yüce Allah’ın bunca verdikleri karşısında şükürler Rabbimize. Bizi böyle bolca rızıklandıracak yalnız

O’dur O( Hu Allah Hu).

Yorumlar (0)
banner1474
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:07
Güneş 05:04
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 22:05