Samsun'da iki otomobil çarpıştı Samsun'da iki otomobil çarpıştı

Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, Aşağı Kavacık Mahalle sakinleri ile iftar programında bir araya geldi. İftar programından sonra Kumtepe, Kumarlı, Kaydan ve Yukarı Kavacık Mahalle sakinleri ile köy kahvehanesinde bir araya gelen Dündar, burada yaptığı konuşmada Çarşamba’nın kaybedecek zamanı kalmadığını ve Çarşambalıların özlediği ve istediği hizmetlere kavuşması için sabırsızlandığını ifade etti.

"TIPIŞ TIPIŞ ÇALIŞIRLAR"

Milletin özgür irade ve yetkisi ile Belediye Başkanı seçildikten sonra, meclis üyelerinin Çarşamba’ya yapılacak olan hizmetlere engel olur yönünde ki söylemlere katılmadığını ifade eden Dündar, Belediye Meclis Üyelerinin ne için milletin karşısına çıktıklarını ve neden oy istediklerini unutmamaları gerektiğini dile getirdi. ‘Siz millete hizmet etmek için mi aday oldunuz, yoksa engel olalım diye mi aday oldunuz’ diyerek sözlerine başlayan Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, “Çarşamba’nın gelişmesini, büyümesini ve yatırımları ile ilgili kararları engellemek için mi Meclis üyeliği düşünüyorsunuz. Siz bir kere zihniyetinizi toparlayın. Ne için milletin karşısına çıktığınızı, milletten neden oy istediğinizi iyi unutmayın. Belediye Başkanı ayrı, meclis ayrı. Belediyenin yürütmesinin başı Belediye Başkanıdır. Ben bu işlerin uzmanıyım, ustasıyım. Çarşambalılar hiç merak etmesin hepsini çalıştırırım. Hepside tıpış tıpış çalışırlar” dedi

"YALANCIDAN DA, CAHİLDEN DE BELEDİYE BAŞKANI OLMAZ"

Bağımsız Belediye Başkanı hizmet yapamaz iddialarına da cevap veren Dündar şunları söyledi; “15 yıllı Belediye Başkanlığı dönemim de yaptığımız hizmetleri ve eserleri Çarşambalı çok iyi biliyor. Biz bu hizmetleri ve eserlerin her birini belediyemizin kaynakları ile yaptık. Göreve geldiğimiz de yine belediyemizin kendi kaynakları ile yapacağız. İktidar partisinden değilsen hizmet alamazın söylemi tamamen asılsız bir söylem. Her belediyenin nüfus yoğunluğuna göre aldığı bir bütçe var. Bunun partili veya partisiz belediye başkanı olması ile alakası yok. Milleti yanıltmayacaksınız, yalan konuşmayacaksınız. Belediye başkan adayı yalan konuşur mu? Yalan konuşandan belediye başkanı olur mu? Yalancıdan da, cahilden de belediye başkanı olmaz”

"ÇARŞAMBA’NIN KAYBEDECEK ZAMANI YOK"

2014-2019 döneminde Çarşamba Belediyesi tarafından başlatılan Kentsel dönüşüm çalışmalarının belediyenin kendi öz kaynakları ile yapıldığı dile getiren Hüseyin Dündar; “ Benim son dönemim olan 2014-2019 dönemin de Çarşamba Belediyesi olarak belediyenin öz kaynakları ile başlattığımız kentsel dönüşüm çalışmalarımız da 8 blok yapılıp tamamlandı. Fakat 2019 yılından sonra yeni yönetim kentsel dönüşüm çalışmalarını iptal etti. Çarşambamızın bu bölgesinde ki kentsel dönüşüm ihtiyacını 31 Martta sizlerden alacağımız yetki ile yeniden başlatacağız. Hak sahipleri ile tamamen rızaya dayalı olarak bu çalışmalarımız yeniden başlayacak. Çarşamba’nın kaybedecek zamanı yok” dedi.

Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.