banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Vaka yoğunluğunun alarm verdiği Samsun'un o ilçesinde korkutan görüntüler

Vakaların yoğun Samsun'un Bafra ilçesinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından banka, ATM'ler ve postanelerin önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

Bafra 08.12.2020, 11:53
985
Vaka yoğunluğunun alarm verdiği Samsun'un o ilçesinde korkutan görüntüler

Samsun'un Bafra ilçesinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından banka, ATM'ler ve postanelerin önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

VİRÜSE ALDIRIŞ ETMEDİLER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Samsun ile ilgili uyarılarına rağmen kentin birçok noktasında yoğunluk devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından kentte, yine cadde ve sokaklarda kalabalık gözlemleniyor. Yasağın ardından hafta içi banka ve PTT’de işlemlerini halletmek isteyen vatandaşlar, kuyruklar oluşturdu. Bafra ilçesi Tekel Caddesi'nde oluşan kuyruk, bölgedeki esnafın da tepkisine neden oldu. Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı kuyruklarda, sırasını kaybetmek istemeyen vatandaşlar, virüs tehlikesine aldırış etmeden yan yana durdu.

BİR ŞEY YAPILMALI

Kimsenin kurallara uymadığını söyleyen Mehmet Ekiz, "Kuyruk aldı başını gidiyor. Aslında bu ödemelerle ilgili bir şeyler yapılmalı. Yaşlıların maaşı eve getirilebilir. Sosyal mesafe kuralları da ihlal ediliyor" dedi.

DEFALARCA UYARI YAPILDI

Ekiplerin uyarısına rağmen kimsenin kurallara uymadığını belirten Ünal Akça ise, "Birkaç defa ekipler geldi ve uyarılar yaptılar. Uyarının ardından sosyal mesafe kuralına birkaç dakika uyuldu ama sonra yine kurallar ihlal edildi. Kimse kurallara uymuyor, o nedenle vaka sayısı artıyor. Sosyal mesafe olmadıkça virüs vakaları daha da artar" diye konuştu.

VAKA YOĞUNLUĞU ALARM VERİYOR

Koronavirüs yoğunluğunun alarm verdiği Samsun'un Bafra ilçesinden kötü haberler gelmeye devam ediyor. Bafra'da artışın görüldüğü son günlerde günlük vaka sayısının 70'in üzerine çıktığı, aktif hasta sayısının  580 olduğu ve hastanede tedavi gören hasta sayısının ise 150'nin üzerinde olduğu iddia edildi. 

ARTARAK SÜRÜYOR

Türkiye genelinde olduğu gibi Bafra'da da tablo oldukça değişti. Bir süre önce 30'lara kadar düşen günlük vaka sayısı son günlerde 70’in altına inmiyor, bazı günler ise 75'in üzerine çıkıyor.

EN YÜKSEK SEVİYELERDE

Bafra'daki vaka artış oranı, Samsun'un diğer ilçeleriyle kıyaslandığında sonn haftalar da yüksek seviyede. Sayıların azalması için ise tedbirlere daha sıkı şekilde uyulması gerekiyor.

BAFRA’DA SON DURUM

Entübe hasta sayısı:10

Yoğun bakım :25

Serviste tedavi gören:120

Evde karantinada olan:350

Günlük ortalama:75

4 DOKTORUN KORONAVİRÜSE YAKALANDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde, Bafra Devlet Hastanesi'nde görevli doktor ve çok sayıda hastane personelinde korona belirtileri görülmesi üzerine yapılan test sonucunda 4 doktorun testi pozitif çıktığı iddia edilmişti.

TEMAS ETTİĞİ KİŞİLER MERCEK ALTINDA

Yapılan tetkitler sonrasında virüs kaptığı öğrenilen F.A, M.D ,T.Ç, M.O isimli  görevli doktorların tedavisinin Bafra Devlet Hastanesi Pandemi Servisi'nde devam ettiği, doktorlarla birlikte görev yapan sağlık çalışanlarının ise gözlem altına alındığı öğrenildi

ACİL OLMADIKÇA GELMEYİN

Hastane yetkililerinin, vatandaşlara hiç kimsenin acil durum dışında hastaneye gelmemesi uyarısı yaptığı gelen bigiler arasında. 

Yorumlar (0)