banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun'un o ilçesinde vaka sayıları düşmüyor! Vahim tablo

Salgının başlangıcından bu yana vaka sayılarının düşmediği Samsun'un Bafra ilçesinden korkutan haberler gelmeye devam ediyor. Son günlerde vaka sayısının 150'nin üzerine çıktığı iddia edildi.

Bafra 19.12.2020, 08:32 19.12.2020, 08:45
4381
Samsun'un o ilçesinde vaka sayıları düşmüyor! Vahim tablo

Samsun'un o ilçesinde vaka sayıları düşmüyor! Vahim tablo - Salgının başlangıcından bu yana vaka sayılarının düşmediği Samsun'un Bafra ilçesinden korkutan haberler gelmeye devam ediyor. Son günlerde vaka sayısının 150'nin üzerine çıktığı iddia edildi.

Geçtiğimiz dönelerde hastanelerde yoğun bakım üniteleri ve Kovid-19 servislerinin dolu olduğu iddia edilen Samsun'un Bafra ilçesinde koronavirüs sebepli ölümlerde korkutan bir artış yaşandı. Vakalar günler içinde adeta katlanırken, koronavirüsün patlama yaptığı son 5 günde 11’den fazla kişi yaşamını yitirdiği iddia edildi.

ÖLÜ SAYISI 4'LERE KADAR DÜŞMÜŞTÜ

Bafra’da koronavirüs vakaları hızlı artışını sürdürüyor. Vakalar günler içinde adeta katlandı.Vakaların azalma eğilimde olduğu denemde 4’lere kadar düşen günlük vaka sayısının 150'lilere kadar çıktığı iddia edildii. Bafra'daki vaka artış oranı, tehlikeli illerle ya da ilçelerle kıyaslandığında son haftalarda yüksek seviyede. Bir süre önce 70'lere kadar düşen günlük vaka sayısı son günlerde 150’nin altına inmiyor.

DURUMUN VEHAMETİ GÖZLER ÖNÜNDE

Bafra'da ortaya çıkan bilanço durumun vehametini gözler önüne sererken, 400'e yakın vakanın bulunduğu iddia edilen Bafra'da günde 600 kişiye test yapıldığı gelen bilgiler arasında.

İŞTE SON TABLO

Entübe hasta sayısı: 15

Yoğun bakım: 40

Serviste tedavi gören: 180

Evde karantinada olan: 1007

Günlük ortalama: 150

YOĞUN BAKIM SERVİSLERİ DOLDU

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs testi için uzun kuyrukların oluştuğu Bafra Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servislerinin tamamen dolduğu iddia edildi. Bafra’daki sağlık görevlileri hastalar için yoğun çaba sarf ederken tedbirin istenilen düzeyde olmaması yoğun bakım servislerinin dolmasına neden oldu. Vakaya yakalanan ağır hastaların yatırıldığı yoğun bakım servislerindeki yoğunluk özellikle son bir haftadır artmaya başlamıştı.

UZMANLAR UYARIYOR

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasında Bafra genelindeki çok yüksek riskli bölgelerin sayısı da artmaya devam ediyor. Kırmızı alanların arttığı HES uygulamasında görüntüler gittikçe korkutuyor.

Yorumlar (0)