banner1518

banner1584

banner1575

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun'da doktora bıçaklı saldırı

Bafra Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olayda Acil Servis Doktoru Celal Ayyıldız isimli doktora bıçaklı saldırıyı hastane polisi ve özel güvenlik görevlileri engelledi.

BAFRA 17.12.2020, 09:22 17.12.2020, 15:40
2097

Samsun'da doktora bıçaklı saldırı - Samsun'un Bafra ilçesinde Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olayda doktora bıçaklı saldırıyı hastane polisi ve özel güvenlik görevlileri engelledi. Saldırı anı hastanenin güvenlik kamerasına anbean yansıdı

Olay, 21.30 sıralarında Bafra Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hilmi K. isimli 18 yaşındaki genç ile Acil Servis Doktoru Celal Ayyıldız arasında kendisi ile ilgilenmediğini iddiasıyla tartışma yaşandı. Doktor Ayyıldız, hastane polisinin yanına gidip durumu anlatarak yardım istedi. 

Doktor Celal Ayyıldız hastane polisi ile aci servise geri döndüğü sırada Hilmi K. (18) isimli genç, elinde gizlediği bıçakla doktora saldırdı.

GÖZALTINA ALINDI

Hastane polisi ve Hastane özel güvenlik görevlileri, saldırgan Hilmi K.'ya müdahele etti. Olayın ardından hastanede beyaz kod verildi. Olayda doktor Ayyıldız saldırıyı yara almadan atlattı. Hilmi K. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Hilmi K. ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Doktor Celal Akyıldız'ın gençten şikayetçi olduğu öğrenildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KINADI

İl Sağlık Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla da doktor Ayyıldız'a yönelik saldırı kınandı.

Güvenlik görevlileri ve hastane polisi tarafından anında müdahale edilerek, saldırganın etkisiz hale getirildiği anlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Beyaz kod verilerek, saldırgan hakkında gerekli idari ve hukuki süreç başlatılmıştır. Tek tesellimiz, hekimimizin saldırıdan yara almadan kurtulmuş olmasıdır. Özellikle sağlık çalışanlarımızın hayatlarını ortaya koyarak, büyük bir mücadele gösterdikleri pandemi döneminde yapılan bu insanlık dışı saldırı hepimizi yaralamıştır. Sağlık çalışanlarımızın en çok desteğe ve morale ihtiyacı olduğu şu günlerde hekimimize yapılan saldırıyı kınıyor, hekimimize ve Bafra Devlet Hastanesi çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Mustafa İnan

Yorumlar (0)