banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

CHP Bafra'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıya kınama

banner1475

CHP Bafra İlçe Teşkilatı tarafından parti binasında düzenlenen basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıyı kınadı.

BAFRA 22.04.2019, 14:33
CHP Bafra'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıya kınama
banner1353
banner1375

Parti binasında basın açıklaması yapan CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, "Ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırı da bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir." dedi.

Perçin açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

"Toplumumuza kin ve nefret tohumları eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri yapılan hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlere, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emparyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.


Biz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözlerde dikkate alınarak derhal istifa etmelidir."

Haber: Emre Şahinol


 

Yorumlar (1)
Bir tavsiye 10 ay önce
Tayyip e saldırılınca (Hopadaki gibi), Tayyip toplumun hassasiyetlerini dikkate alsın, KK ya saldırılınca kınama. Bu ikircikli tavırlarla nereye kadar gidilir. Bırakın bu işleri. Chp hdpkk ile yerel seçimlerde gizli iş tutmuştur. Bari 3-5 ay şehit cenazelerine katılmasınlar. Milletin sabrını zorlamasınlar. KK ya da geçmiş olsun.
banner1474
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:42
Öğle 12:53
İkindi 15:29
Akşam 17:54
Yatsı 19:17