banner1571

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Bafra'da endişelendiren tablo! Mahalleler kırmızıya büründü

Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki verilere göre, Samsun'un Bafra ilçesinde de koronavirüs yoğunluğu alarm vermeye başladı.

Bafra 10.11.2020, 19:36 11.11.2020, 09:06
10830
Bafra'da endişelendiren tablo! Mahalleler kırmızıya büründü

Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki verilere göre, Samsun'un Bafra ilçesinde de koronavirüs yoğunluğu alarm vermeye başladı.

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç'un, "Maalesef Samsun için yeniden kritik eşiğe geliyoruz, Samsunluların kırmızı alarm verip daha sıkı önlemler almasının zamanı geldi" ifadeleriyle yaptığı Samsun için 'kritik eşik' açıklamasının ardından Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından Bafra ilçesi için de korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor.

Günlük 30’a yakın vaka tespitinin yapıldığı iddia edilen Bafra'da koronavirüs risk haritasındaki görüntü de tamamen değişti. 2 mahallenin üzerinin tamamen kırmızı ile kaplandığı haritada tehlikenin boyutu gözler önüne serildi. 

2 MAHALLE KIRMIZIYA BÜRÜNDÜ

Haritada en tehlikeli yer olarak gösterilebilecek Kavakpınar ve Emirefendi Mahalleleri yer alırken, bu iki mahallede pozitif vakaların yüzde 50’nin üzerinde seyrettiği gelen bilgiler arasında. 

KAYMAKAM ERTÜRKMEN UYARMIŞTI

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra İlçe Güvenlik Danışma Kurulu toplantısında Bafra’da vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek duyarlılık çağrısı yapmış, karantinada olan vatandaşların karantinaya özen göstermelerini belirterek, sağlık çalışanlarına, emniyet güçlerine kolaylık sağlamalarını söylemişti.

Yorumlar (17)
Bafrali 6 ay önce
Yasaklar geri gelsin okullar kapatilsin
Vatandas 6 ay önce
Avm kapatilsin 65 yas ustune degil bafraya toptan sokaga cikma yasagi getirilsin
yesim 6 ay önce
avm kapatılsın yasaklar çıksın artık
Nurcan aydın 6 ay önce
Yasaklara gelsin Allah yar ve yardımcımız olsun.
Erdoğan 6 ay önce
Kurallara uyalım uymayanları uyaralım bu salgından kurtulalım saygılar
Bafralıı genç 6 ay önce
Yasaklar cısın evet herkez evdee otursun evett. Devlette kredi yerinee desek versin evetmi. Calışmasaa ac kalacak aileler varr arkadaşlar maasınıın yarısını krediye veren geri kalanından kirasını vee evinin gemini yapanlar varr birde yasaklar geldigi zamanhiç maaş alamayacak olanlar varr herkez tuzuu kuru deill..
Mahmut 6 ay önce
Okullar kapatılsın zenginler göndermiyor fakirlerin çocuğuna ne olursa olsu
Utaniyorum 6 ay önce
Bafralilarin izellikle esnafin umrumda degil bir Allahin kulu maske takmiyor ki bir de bununla gurur duyuyorlar. Hepsi gebersin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın