banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Bafra'da çay ocakları kapanacak mı?

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı'nın, 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle yasaklanan sokakta sigara içilmesi kararının ardından Bafra’da çay ocaklarının kapanacak mı? sorusunu soranlar için haberin tüm detayları...

Bafra 18.11.2020, 20:50
783
Bafra'da çay ocakları kapanacak mı?

COVID-19 tedbirleri kapsamında hayata geçirilen uygulamanın ardından vatandaşlar, Bafra’da "Çay ocakları kapanacak mı?" sorusuna yanıt arıyor.

Bafra İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen Başkanlığında toplandı. Bafra İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun bugün aldığı karar doğrultusunda Bafra’da faaliyet gösteren Çay ocakları dışarıya ve içeriye sandalye ya da masa atamayacak ,Çay ocakları ikincı bir talimata kadar sadece esnafa çay verebilecek.

Tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla yukarıda zikredilen İçişleri Bakanlığı genelgesi ile Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi uyarınca gereken tedbirlerin kararlaştırılması.

ALINAN DİĞER KARARLAR

İçişleri Bakanlığı, dün 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle sokakta sigara içilmesini yasakladı.

Buna göre ilçemizde sigara içilmeyecek yerler aşağıda belirtilmiştir.

Cuma gününden itibaren

TEKEL CADDESİ

100.YIL BULVARI

ALAÇAM CADDESİ

GENÇLİK CADDESİ

HÜKÜMET CADDESİ

Cumhururiyet Meydanı,Otogar,Büyük Küçük Pazar yeri,Samsun Minbüs garajı

İlçe Kaymakamı istediği takdirde sigara içilmeyecek alanları genişletebilir.

Yorumlar (0)