banner1313

banner1300

banner1334

1915’ten 15 Temmuz’a Bafra’da sahnelendi

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp oynadığı “1915’ten 15 Temmuz’a” adlı tiyatro gösterisi AK Parti Gençlik Kolları tarafından Bafra’da izleyicisi ile buluştu.

BAFRA 15.03.2019, 00:05
1915’ten 15 Temmuz’a Bafra’da sahnelendi

Tek kişilik tiyatro gösterisi Türklerin Anadolu'ya gelişinin anlatımıyla başladı. Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşu ve Çanakkale Savaşı ile devam eden gösteri, 15 Temmuz hain darbe girişimindeki kahramanların hikayesiyle son buldu.

İzleyicilerin büyük beğenisini toplayan gösteride bazı izleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı.

Oyun sonrası Yenilmez’e Ak Parti Gençlik kolları plaket takdim edildi. Yenilmez oyun sonrası Samsun gazetesi muhabirine yaptığı açıklamada, Sanat Merkezi olarak geleneksel Türk tiyatrosu alanında eğitim veren tek kurum olduklarını söyledi.

Daha önce Çanakkale Destanı'nı anlatan dizi ve tiyatro gösterilerinde yer aldığını aktaran Yenilmez, "15 Temmuz hain darbe girişimi olduktan sonra oyunumuzu 1915'ten 15 Temmuz'a yönlendirdik." dedi.

Programa, Bafra Belediye Başkanı ve adayı Hamit Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!