Bafra Sele Sepet Şenlikleri Ne Zaman? Bu Yıl Yapılacak Mı? Bafra'da 600 yıllık bir geçmişi olduğu söylenmekte olan Sele Sepet Top Kandili Şenlikleri bu yılda vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte detaylar

600 yıllık bir geçmişe sahip olduğu söylenen ve her yıl Ramazan ayında düzenlenen Sele Sepet Top Kandili Şenlikleri vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Pandemi süresi boyunca balkonlarda gerçekleştirilen etkinlik bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

BAFRA SELE SEPET ŞENLİKLERİ BU YIL YAPILACAK MI?

Bafra Sele Sepet Şenlikleri bu yıl da her yıl olduğu gibi l Ramazan’ın 14. gününü 15. gününe bağlayan gece kutlanacak.

BAFRA SELE SEPET ŞENLİKLERİ NEREDE?

Sadece Bafra'ya özgü olarak gerçekleştirilen asırlık gelenek Sele Sepet Top Kandili Şenlikleri bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kutlanacak. Etkinlik koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldır balkonlardan kutlanıyordu.

İnşaat Mühendisleri Odası: "Gelişime yönelik projeler sürecek" İnşaat Mühendisleri Odası: "Gelişime yönelik projeler sürecek"

BAFRA SELE SEPET ŞENLİKLERİNDE NE VAR?

Bafralıların her yıl yoğun ilgi gösterdiği Bafra Sele Sepet Top Kandili Şenlikleri'nde animatör eşliğinde yarışmalar, Karagöz ve Hacivat, Nasreddin Hoca ve Keloğlan, ateşbaz şov, yüz boyama, sihirbaz, jonglör ve akrobasi gösterileri olacak.

Mehteranla beraber yapılacak yürüyüşle Kent Meydanı’na geçilerek şenlik için hazırlanan etkinlikler izlenecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN