doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey izosam Mega Halı

Bugün Babalar Günü!Babalara Özel Sözler ve Şarkılar

Babalar Günü Ne Zaman 2021 Babalar Günü İçin Son Günler
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün Babalar Günü!Babalara Özel Sözler ve Şarkılar   Babalar Günü’ne sayılı günler kala vatandaşlar, Babalar Günü’nün ne zaman olduğu konusunda araştırma yapmaya başladı. Her sene haziran ayı içinde olan ama günü değişen Babalar Günü, bu sene hangi güne denk geliyor? İşte 2021 Babalar Günü ne zaman…

Bu yıl Babalar Günü 20 Haziran Pazar günü (bugün) kutlanıyor.İlk kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanan Babalar Günü bu yıl kısmen koronavirüs gölgesinde geçecek.

BABALAR GÜNÜ’NÜN TARİHÇESİ
Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.
Babalar Günü’nüz kutlu olsun! Böyle bir günde en güzel Babalar günü mesajları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hem kısa hem resimli Babalar günü mesajlarını göndererek mutlu edebilirsiniz. İşte 20 Haziran Babalar gününe özel mesajlar ve sözler…

İŞTE BABALAR GÜNÜ SÖZLERİ VE MESAJLARI

Güven duymayı, pes etmemeyi, sabretmeyi ve yaşamayı bize öğreten babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun.

Onlar her zaman kucaklarını sevgiyle, kapılarının koşulsuzca, yollarımızı tecrübeleriyle açtılar. Tüm babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun.

Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Sevgili babacığım gurbet uzak olsa da sevgin o kadar yakın ki bilmelisin ellerinden öperim sevgiler.

Hiç bir şey üzmesin seni, sakın ağlama, gözlerine yaş değmesin, gül yüzünden gülücükler eksik olmasın, kalbinden yerim eksilmesin, unutma Sen hep benim bir tanemsin babacığım. Babalar günün kutlu olsun

Gül kokulu ellerinden doya doya öperim. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun…

Hayatımızın her alanında varlığını hissettiren babalarımızın babalar günü kutlu olsun.

İlk adımımızdan itibaren daima yanımızda olan, çıktığımız her yolu bizimle birlikte yürüyen, desteğini asla esirgemeyen koca yürekli babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun.

BABALARA ÖZEL ŞARKILAR

1) Bana Bir Masal Anlat Baba – Oya Küçümen

1993 yılında hepimizi ekranların başına kilitleyen Süper Baba dizisinin müziği Yeni Türkü imzalı, Oya Küçümen’in seslendirdiği “Bana Bir Masal Anlat” şarkısı, bu özel güne duygusallık ve anlam katacaktır.

2) Baba – Cem Karaca

Babanıza duyduğunuz sevgi, hayranlık ve saygıyı Cem Karaca’nın “Baba” şarkısıyla Babalar Günü’nde ifade edebilirsiniz.

3) Baba-Aşkın Nur Yengi

4) Bu adam benim babam – Fatih Kısaparmak

5) Baba bugün sana gelmek istiyorum-Ahmet Kaya

6) Uyan baba-Bedirhan Gökçe


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir