doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Baba Kız Aynı Mutluluğu Yaşadı, 25 yıl Aradan Sonra…

Baba Kız Aynı Mutluluğu Yaşadı, 25 yıl Aradan Sonra.
Daha Fazla Göster

Baba Kız Aynı Mutluluğu Yaşadı, 25 yıl Aradan Sonra… Samsun’da yaşayan 42 yaşındaki Orhan Uyar, kızının gittiği liseden onunla birlikte mezun oldu.

25 yıl aradan sonra kızıyla birlikte diploma almanın mutluluğunu yaşayan Uyar, hedefinin üniversite okumak olduğunu söyledi.

AW384632 01 scaled Ana Manşet

25 yıl önce ara vermek zorunda olduğu lise eğitimi tekrar devam ettirme kararı alan Orhan Uyar, İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe ve Finansman Alanı Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü’nden mezun oldu. Aynı sene kızı İrem Uyar ise Adalet Bölümü’nü bitirdi. Okulu başarı ile tamamlayan baba ile kızının diplomalarını İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen takdim etti.

AW384632 03 scaled Ana Manşet

‘EĞİTİM ŞART’

Kızı ile aynı okuldan mezun olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Orhan Uyar, “Ben normalde 1996 -1997 yılı mezunu olacaktım. Yıllar sonra yarım kalan mücadelemi bitirmek istedim. Kızımın ve çevremin yardımı ile bitirdim. Mutluyum. Ortaokul mezununun hiç bir değerinin olmadığını gördüm. İleriye dönük üniversiteye devam etmeyi düşünüyorum. Eğitim şart diyorum. Zorunlu derslerim vardı. Fazla bir derse girmem gerekmedi. Geldim okula normal bir öğrenci gibi sınava girdim. Kızımın bilgilerinden de faydalandım” dedi.

‘BABAMA YARDIM ETTİM’

Kimi zaman ders konusunda babasına yardımcı olduğunu belirten İrem Uyar, “Ben ders çalışırken babam da geldi. Birlikte çalışmalarımız oldu. Ben de adalet bölümünden mezun oldum. Okula 2017 yılında başladım. Babam teşvik etti. Üniversite aşamasında sağlıkla ilgili bir bölüm düşünüyorum. Biz de seneye babamla üniversite sınavına girmeyi düşünüyoruz. Nasip olursa aynı üniversiteye gidebiliriz” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen azimlerinde dolayı baba Orhan Uyar ve kızı İrem Uyar’ı tebrik ederek hediye takdiminde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir