doğa yataks cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Aziz Sancar’dan Gençlere Tavsiye: Benim Yaptığımı Yapmayın

Aziz Sancar'dan gençlere tavsiye
Daha Fazla Göster

Aziz Sancar’dan Gençlere Tavsiye: Benim Yaptığımı Yapmayın Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, “Yurt dışı fırsatınız olursa çıkın ama Türkiye’nin size ihtiyacı var mutlaka geri dönün. Benim yaptığımı yapmayın” dedi

8c4039c049005de1f22958ef5f309ee2 BEQb cover Magazin

ABD’de yaşayan Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, İstanbul’a geldi. Sancar, katıldığı Zirve 23’de sorularını yanıtladı. Sancar, “Gerçekten bu gibi etkinlikler önemli. Umarım Türkiye’ye ve Türkiye’nin her yerine bizden çağrıda bulunursunuz. Ve ülkemizin tanınmasında faydalı olursunuz. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN SİZE İHTİYACI VAR’

“Çok çalışmalısınız” diyen Sancar, “Zorluklarla karşılaştığınızda, işler iyi gitmediğinde inatçı olmalısınız. Yurt sevgisi çok önemli. Yurt dışına gidin ama gittikten sonra geri dönün. Benim yaptığımı yapmayın. Yurt dışında farklı dünya görüşü olan insanları görmek önemli. Onlardan öğrenecek şeyler var fakat bizim bu memlekete borcumuz var. O bakımdan yurt dışı fırsatınız olursa çıkın ama Türkiye’nin size ihtiyacı var, mutlaka geri dönün” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir