banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

01.04.2020, 09:11

AZİZ MÜMİNLER! 1 NİSAN ŞAKASI MI YAPTI?

Merhaba Kıymetli Okuyucularım: Beştepe Millet Camii'nde az sayıda kişinin katılımıyla, cuma namazı kılındı. Cuma hutbesini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş okudu.

Cuma hutbesinde neler söylemiş cami içindeki insanlara buyurun birlikte okuyalım…

Aziz Kardeşlerim! Millet olarak nice zorlukları birlik-beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla aştık. Yaşadığımız bu günleri de tedbir ve tevekkülle, istişare ve sağlam bilgiyle, sağduyu ve basiretle, sabır ve duayla atlatacağız inşallah. Yeter ki sorumluluklarımızın bilincinde olalım. Tavsiyelere, kararlara ve tedbirlere titizlikle uyalım.

Kardeşlerim! Evimizde geçirdiğimiz zamanı geçmişimizin muhasebesi ve geleceğimizin Allah rızası doğrultusunda inşası için fırsata dönüştürelim. Yuvamızdaki sevgi ve muhabbeti pekiştirmenin gayreti içinde olalım. Çocuklarımızın eğitimini aksatmayalım.

Ey iman edenler! Sabır ve namazla Allah’tan yardım dileyin. Şüphesiz Allah sabredenlerin yanındadır.”[ix] ayeti gereği sabır ve namazımızla, ibadet ve taatimizle, dua ve niyazımızla, tevbe ve istiğfarımızla Rabbimizin engin rahmetine sığınalım.

Aziz Müslümanlar! Milletimizin bu musibetten kurtulması için gece-gündüz demeden canla başla hizmet eden bütün kardeşlerimize Yüce Allah’tan yardım ve başarı diliyorum. Ülkemizin, İslam âleminin ve bütün insanlığın bu illetten tez zamanda kurtulmasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Okuduğu hutbede bile koronavirüs konusunda özen gösterilmesi gerektiğini söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Sorumluluğumuzu ihmal ederek kendimize ve başkalarına zarar vermek büyük bir vebaldir kul hakkı ihlalidir" mesajını veriyor.

AYRICA; Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 81 ilin valisine gönderilen yazıda, “Camilerin kapalı tutularak herhangi bir toplanmanın engellenmesi konusunda alınacak tedbirlerin bizzat denetimini önemle rica ederim” denildi.

O zaman denmez mi? Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu..

Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu deyiminin anlamı: Bir ilke benimsediği halde, benimsediği bu ilkenin tersine davranışlarda bulunanlar için söylenen bir deyim olarak kullanılıp dilimize yerleşmiştir.

Sonuç olarak; buradan şu anlaşılıyor. SayınDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bizlere 1 Nisan şakası yaptı demekten başka ne diyebiliriz.

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. (Kazım İLHAN)

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. (Kazım İLHAN)

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

Yorumlar (0)