doğa yataks cemre
       
5s izosam bilgi

Aydın’dan BAL müjdesi! Tarihi açıkladı

Aydın'dan BAL müjdesi! Gözler 21 Mayıs'ta...
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’dan BAL müjdesi! Tarihi açıkladı  ASKF Başkanı Şener Aydın, BAL’a katılım göstermek isteyen kulüplerin 21 Mayıs’a kadar bildiride bulunması gerektiğini belirterek, ” Kulüplerin katılım sayısına göre ligin başlayıp başlamadığı belli olacak” dedi.

 

21 MAYIS SON TARİH
TFF tarafından 17 Nisan’da başlaması beklenen Bölgesel Amatör Lig’in mayıs ayının son haftasına ertelendiği açıklanmıştı. Samsun’un BAL’daki temsilcileri sezon hazırlıklarına devam ederken bir yanda da TFF’nin açıklayacağı maç programını dört gözle bekliyordu. Fakat Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASKF) Başkanı Şener Aydın ligin başlaması ile ilgili kulüplere yazı gönderildiğini ve oynamak isteyenlerin 21 Mayıs’a kadar TFF’ye bildiride bulunmaları gerektiğini ve ona göre bir yol çizilip 2 ila 2 buçuk ay gibi bir süreçte ligin biteceğini belirtti.

sener aydin bal Spor

DÜZENLEME YAPILACAK
Haziran ayının ilk haftası Bölgesel Amatör Lig’ini başlatmayı düşündüklerini belirten Aydın, “Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘oynamak isteyenler kulüplerin federasyona bildiride bulunsun’ demesinin üzerine, bizde kulüplere yazı gönderdik. BAL’da oynamak isteyenler 21 mayıs gününe kadar Türkiye Futbol Federasyonu’na bildiride bulunacaklar. Şuan beklemedeyiz. Kulüplerin katılım sayısına göre ligin başlayıp başlamadığı belli olacak. Ona göre de yeni bir düzenleme yapıp 2 ila 2 buçuk ay gibi bir süreçte ligi bitirip yeni sezona başlanacak. Tabi oynamak isteyen kulüpler oynayacak oynamak istemeyenin hakkı ise saklı kalacak” ifadelerini kullandı. Esra VURAL Özel Haber


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir