Sökeli Tarım Heyeti İnceleme Gezisi İçin İtalya’da

Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM) tarafından Ulusal Ajansa sunulan Bitki Koruma Ürünlerinin Makinalar İle Doğru Kullanımı Ve Avrupa’daki Uygulamaların Yerinde İncelenmesi konulu...

Sökeli Tarım Heyeti İnceleme Gezisi İçin İtalya’da
banner1314
Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM) tarafından Ulusal Ajansa sunulan Bitki Koruma Ürünlerinin Makinalar İle Doğru Kullanımı Ve Avrupa’daki Uygulamaların Yerinde İncelenmesi konulu proje kapsamında, Sökeli grup İtalya’ya gitti.

Sökeli tarım heyeti içerisinde Söke Ziraat Odası Meclis Üyelerinden Yılmaz Özel ve Şaban Akat’ta bulunurken, Sökeli tarım heyetinin 20 Nisan’da ülkeye dönecekleri öğrenildi. Kültürel gezinin yanında teknik gezi ile İtalya’daki tarım uygulamalarını yerinde inceleyen Sökeli tarım heyeti; Civitella 'da bulunan özel tarım eğitim merkezinde (Fattorie Faggolli) bitki koruma ürünlerinin doğru kullanımı ile ilgili bilgi aldılar. Coop. Agricola Del Bidente ziyaretinde ise bölgede uygulanan ortak makina kullanımı konusunda eğitim alıp, atölye ve makina parkını gezdiler. Cesana 'da bulunan Battistini firma ziyaretinde ağırlıklı olarak kiraz ve diğer meyve ağalarının doku kültürü yöntemiyle steril bir şekilde laboratuvar ortamında çoğaltılmasını yerinde inceleyen ekibin İtalya gezisi verimli geçiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308