banner1365

banner1345

Romanlar 7. geleneksel Ramazan iftarında buluştu

banner1357

Aydın’ın Efeler ilçesi Ilıcabaşı Mahallesinde düzenlenen 7. Geleneksel Ramazan İftarı yüzlerce Roman vatandaşı bir araya getirdi.Aydın’da Roman vatandaşların çoğunlukta olduğu Ilıcabaşı Mahallesinde 2012 yılında İrfan Yanar, Hüseyin...

AYDIN 31.05.2018, 09:43
Romanlar 7. geleneksel Ramazan iftarında buluştu
banner1353
banner1343

Aydın’ın Efeler ilçesi Ilıcabaşı Mahallesinde düzenlenen 7. Geleneksel Ramazan İftarı yüzlerce Roman vatandaşı bir araya getirdi.

Aydın’da Roman vatandaşların çoğunlukta olduğu Ilıcabaşı Mahallesinde 2012 yılında İrfan Yanar, Hüseyin Sinan ve Ali Bay’ın önderliğinde hayırseverler ve mahalle sakinlerinin desteğiyle başlatılan ve geleneksel hale getirilen Ramazan ayı iftarı bu yıl da geniş bir katılımla yapıldı.

Mahalle sakinlerinden İrfan Yanar ve Ali Bay ile Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Aydın Şube Başkanı Hüseyin Sinan ’ın öncülük ettiği 7. Geleneksel Ramazan Buluşmasına çeşitli sivil toplum örgütleri de destek verdi. Ilıcabaşı Mahallesi Doğu Gazi Bulvarında gerçekleşen etkinlikte caddeye kurulan iftar sofrasında bir araya gelen yüzlerce Roman, birlikte oruçlarını açarak Ramazan ayının bereketi ve manevi hazzını yaşadı.

Ramazan ayı buluşmasına destek veren tüm kişi ve sivil toplum örgütlerine teşekkür eden İrfan Yanar, “Ramazan coşkusunu tüm millet olarak paylaşmak için geleneksel olarak 7’ncisini düzenlediğimiz Ramazan ayı buluşması bizleri bir araya getirdi. Bu iftar programı, mahalle sakinlerimizin katkılarıyla gerçekleşen bir etkinliktir. Herhangi bir parti, dernek, vakıf veya grup adına düzenlenen bir organizasyon değildir. Her kesimden sivil toplum kuruluşları ile hayırseverlerin katkılarıyla ve de Ilıcabaşı Mahallesi sakinlerinin gayret ve fedakarlıklarıyla düzenlediğimiz bu buluşma geleneksel hale geldi. Buradaki amacımız birlik, beraberlik, kaynaşma, Ramazan coşku ve bereketini hep beraber yaşamaktır. Bu yıl geleneksel Ramazan iftarımız 600 kişiyi buluşturdu. Önümüzdeki yıllarda bu sayıyı daha artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:15
Güneş 06:40
Öğle 12:25
İkindi 15:29
Akşam 18:01
Yatsı 19:21