banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Nazilli İmam Hatip Lisesi’nden Bursa Ve Çanakkale’ye Gezi

Nazilli Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘gezi ve inceleme kulübü’ tarafından organize edilen etkinlik ile iki günlük Çanakkale ve Bursa gezisi düzenledi.Nazilli Belediyesi’ne ait araçla yapılan gezide Okul İdaresinden 1 idareci, kulüp öğretmenlerinden...

AYDIN 16.04.2014, 09:47
Nazilli İmam Hatip Lisesi’nden Bursa Ve Çanakkale’ye Gezi
Nazilli Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘gezi ve inceleme kulübü’ tarafından organize edilen etkinlik ile iki günlük Çanakkale ve Bursa gezisi düzenledi.

Nazilli Belediyesi’ne ait araçla yapılan gezide Okul İdaresinden 1 idareci, kulüp öğretmenlerinden 2 rehber öğretmen eşliğinde İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan gezi grubu özel rehber eşliğinde Çanakkale ve Bursa’nın tarihi yerleri ve özelliklerini öğrendi. Orta ve Lise bölümlerinde okuyan çeşitli alanlarda 1. olan 20 öğrenci ücretsiz olmak üzere toplam 42 öğrenciyle tarihi yarımada ve Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa’yı gezme ve tanıma fırsatı yakalamış olurken, okul idaresi tarafından da dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi sağlandı. Ücretsiz gezi ile öğrencilerin başarı düzeyinin artırılması hedeflendiği ifade edilirken gezi, öğrencilerin zihninde unutulmaz hatıralar bıraktığı gözlemlendi.

Çanakkale ve Bursa’yı ilk kez gören öğrencilerin hayranlıkları yüzlerinden okunduğu gezide öğrencilere tarih bilinci aşılanmakla birlikte Uludağ’ın harika ormanları, piknik alanları tanıtıldı. Öğrenciler bahar ayında oynanan kartopu ile adeta kış mevsiminden bir gün yaşadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!